Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Desiree

DesireeOpisWydarzeniaDesiree - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Desiree to popularna DJ-ka, producentka muzyczna, i aktywistka. Przyjrzyjmy się barwnej postaci z bliska. Ciekawi? Zaczynamy! 

Desiree - kariera

Twórczość Desiree od samego początku była zainspirowana przede wszystkim elektronicznymi brzmieniami. Jest to młoda artystka z korzeniami południowoafrykańskimi. W bardzo krótkim czasie Desiree stała się jednym z głównych twórców muzyki house czy electro pochodzącą z Republiki Południowej Afryki.

Główną inspiracją dla artystki była muzyka Thoma Yorke’a, Atoms for Peace, Jona Hopkinsa czy Gui Borrato. Podczas swojej twórczości cały czas pozostaje jednak wierna muzyce techno i house oraz panujących w nich zasadach. 

Desiree tworzy muzykę bez jakichkolwiek stereotypów, a charakterystycznym zjawiskiem w jej muzyce są dynamiczne i ulotne melodie. Desiree jest kobietą interpłciową. 

Dorobek artystyczny Desiree

Desiree tworzy muzykę elektroniczną, której brzmienie doskonale nadaje się do tańca. Jest to jedna z cech charakterystycznych muzyki artystki młodego pokolenia. 

Do najbardziej popularnych albumów artystki zaliczyć należy:

  • BBC Radio 1 Sound System with Jeremiah Asiamah Mix DESIREE (RSA),
  • Femme tech (wydana przez Bae Electronica Jackie Queens),
  • YFM Mix Capital Set DESIREE (RSA).

Wymienić można także kilka znanych i lubianych utworów, które wyszły spod pióra artystki. Do tego grona zaliczyć należy takie utwory jak m.in.: African Tales, Napa, Psilocybin, Femme i inne.  

Współpraca z innymi artystami

W związku z tym, że Desiree jest artystką, która lawiruje pomiędzy wieloma, różnorodnymi stylami muzycznymi, takimi jak m.in.: techno, electro czy house, nawiązała ona współpracę z bardzo wieloma, różnorodnymi artystami. Przede wszystkim do najbardziej znaczących występów i owocnej współpracy zaliczyć należy takie osobistości jak: Archie Hamilton, Honey Dijon, Mano Le Tough, TSHA, Boston 168, Dj Koolt czy Eduardo de la Calle.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Desiree - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Desiree?

Miejscowości, w których Desiree wystąpi w najbliższym czasie: Łódź.

Czym charakteryzuje się twórczość Desiree?
Desiree jest artystką, która nie obawia się wyzwań i nowych doznać, przez co jej muzyka jest niezwykle odważna, nie mieszcząc się w odgórnie przyjętych schematach.
Z kim współpracę muzyczną nawiązała Desiree?
Desiree współpracuje z wieloma twórcami, jednak do najbardziej popularnych zaliczyć należy działania z Honey Dijon.
Który utwór Desiree cieszy się największą popularnością?
Zdecydowanie Femme to remiks Desiree, który cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona fanów muzyki electro.
Jakie osiągnięcia zdobyła artystka?
Desiree w 2020 roku został jedną z dziesięciu finalistów UltraSA King of The Decks.
Na jakich płaszczyznach Desiree jest aktywistką?
Desiree jest silnie działającą aktywistką na rzecz widoczności grup niedoreprezentowanych. Wspiera również kobiety i osobowy queerowe, które pragną rozwijać swoje umiejętności muzyczne.

Fani lubią też

Zobacz też