Bullet For My Valentine

Bullet For My Valentine

Bullet For My Valentine to walijski zespół, który został założony w 1998 roku. Wykonuje muzykę z pogranicza metalu i innych gatunków (metalcore, heavy metal, punk, rock alternatywny...). Na początku działalności wykonywali covery Metalliki i Nirvany (jeszcze jako Jeff Killed John).

Początki działalności zespołu 

Zespół Bullet For My Valentine powstał z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Matthew Tucka gitarzysty Michaela Pageta i perkusisty Michaela Thomasa. W 2002 roku członkowie zespołu podpisali umowę z Sony BMG na wykonywanie 5 płyt. Sprzedali miliony płyt na całym świecie, a magazyn Kerrang! ogłosił ich najlepszym brytyjskim zespołem trzy lata z rzędu. Zdobyli też  nagrodę za najlepszy singiel, najlepszy zespół na żywo czy najlepszy debiut.

Rozwój kariery Bullet For My Valentine

Po zmianie nazwy zespołu z Jeff Killed John na Bullet For My Valentine grupa wydała pierwsze EP zatytułowane Bullet for My Valentine. Krążek ten zawierał jedynie kilka nagranych utworów grupy. W ramach promocji EP został nakręcony teledysk do piosenki Hand of Blood. Piosenka ta znalazła się także na kompilacji wytwórni Trustkill zatytułowanej Trustkill Takeover. 28 marca 2005 roku zostało wydane 4 Words (To Choke Upon) na winylu w limitowanej edycji w liczbie 1000 egzemplarzy. Kolejne EP, Hand of Blood, zostało wydane 22 sierpnia 2005 przez Trustkill Records w USA jako album ze zwiększoną ilością utworów.

 

Pierwszym singlem, który znalazł się na krążku zespołu był Suffocating Under Words of Sorrow (What Can I Do). Wydany został 19 września 2005 roku. 3 października 2005 roku roku na brytyjskich rynku muzycznym pojawił się debiutancki album The Poison. Po nagraniu obydwu albumów Nick Crandle odszedł z zespołu, zastąpił go nowy basista Jason James.

Obecny skład zespołu

Od 2003 roku Bullet For My Valentine tworzą na własne konto. dzięki którym zyskali uznanie i renomę jednego z czołowych przedstawicieli metalcore na świecie. Obecny skład zespołu to: Matt Tuck - wokalista i gitarzysta,  Michael Paget - gitarzysta,  Michel Thomas - perkusista oraz Jamie Mathias - basista od 2015 roku. Podczas wielu lat działalności zespołu Bullet For My Valentine zmienił się jedynie basista grupy, pozostali muzycy są w kapeli od początku jej działalności.

Koncerty Bullet For My Valentine

Bullet For My Valentine w Polsce wystąpili w 2018 roku w ramach IMPACT FESTIVAL  w Tauron Arenie Kraków. Wydarzenia muzyczne z ich udziałem cieszą się wielką popularnością wśród fanów ciężkich brzmień. Koncerty Bullet For My Valentine odbyły się również w 2019 roku w Krakowie oraz Wrocławiu.

 

 

Sprawdź też: Avatar, Hot Wheels Monster Trucks, Kaleo, Disclosure, Iann DiorHalestorm, Biffy Clyro, The Script, Counting Crows, Starset, Kiana Ledé, Oh Wonder, Neck Deep, Sinead Harnett, Stand Atlantic: EU Tour, The Slow Readers Club

Bullet For My Valentine - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Bullet For My Valentine wystąpi w: Warszawie
  • Bullet for My Valentine jest walijską grupą, tworzącą muzykę w gatunku metalcore. Początki jej działalności przypadają na 1998 rok w Bridgend.
  • Aktualnymi członkami zespołu są Matthew "Matt" Tuck, Michael "Padge" Paget, Jason Bolwd oraz Jamie Mathias.
  • Pierwszym albumem, który wydał zespół Bullet for My Valentine, był "The Poison", który swoją premierę miał 3 października 2005 roku. Album znalazł się na 128 miejscu listy Billboard 200 oraz zajął 2. miejsce na liście Heatseekers Chart.
  • Zespół Bullet For My Valentine, podczas tworzenia muzyki inspirował się takimi twórczościami jak Judas Priest, Led Zeppelin, Guns N' Roses, Nirvana czy Slayer.
  • Ostatnim albumem, wydanym przez zespół Bullet for My Valentine jest "Gravity", którego premiera miała miejsce 29 czerwca 2018 roku. Krytycy muzyczni mieli opinię bardziej zbliżoną do negatywnej, spowodowane to było zmianą gatunku muzycznego, który reprezentowali artyści. Album jest bardziej zbliżony do gatunku "nu metal".
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Bullet For My Valentine
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Bullet For My Valentine BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Warszawa
03.02.2023
piątek, 18:00
Klub Stodoła
sprawdzanie dostępności
od 199 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/