Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta Evergrey

Evergrey

Sprawdź wydarzenia
EvergreySzczegółyOpisWydarzeniaEvergrey - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Goteborg, Szwecja
dyscyplina:
Zespół metalowy (gothic metal, metal progresywny)
social media:

Opis

Evergrey to zespół z Göteborga w Szwecji, założony w 1996 roku. Ich muzyka stanowi połączenie gothic metalu z progresywnym metalem. W skład grupy muzycznej wchodzą obecnie: Tom S. Englund – wokalista, gitarzysta, Henrik Danhage – gitarzysta, Jonas Ekdahl – perkusista, Rickard Zander – klawiszowiec, Johan Niemann – basista.

 

Evergrey – o zespole

Zespół Evergrey założył wokalista i gitarzysta Tom S. Englund, znany z zamiłowania do ciężkiego, melodyjnego metalu. W 1989 roku, wraz z Danem Bronellem, rozpoczęli wspólną grę na gitarach klasycznych. Niedługo potem przeszli do tworzenia mocniejszych rytmów. W 1994 roku muzycy rozpoczęli działalność pod nazwą Evergrey. Dołączył do nich basista Daniel Noyd, perkusista Patrick Karlsson oraz klawiszowiec Will Chandra.

 

Evergrey wydali swoje pierwsze demo w grudniu 1994 roku, kiedy rolę wokalisty przejął Andy Laroque. Ich drugie demo pojawiło się w 1996 roku, a kilka miesięcy później podpisali kontrakt z wytwórnią muzyczną, aby wydać pełny album, zatytułowany The Dark Discovery. Tuż przed rozpoczęciem nagrań grupę muzyczną opuścił wokalista, którego rolę przejął Tom. Niestety – kontrakt z Los Angered Recording nie doszedł do skutku.

 

Ponowna próba nagrania pierwszej płyty nastąpiła w 1998 roku, kiedy Evergrey podpisali kontrakt z Gothenburg Noise Work. Po zakończeniu prac Will Chandra, klawiszowiec, opuścił zespół.

Zespół Evergrey zagrał swoje pierwsze koncerty w 1999 roku. Wówczas również rozpoczął pracę nad kolejną płytą, Solitude, Dominance, Tragedy. Krążek wydany został w tym samym roku, a związana z nim była pierwsza trasa koncertowa po Europie.

 


W 2001 roku Evergrey wystąpili w festiwalu Progpower w USA oraz nawiązali współpracę z nową wytwórnią – Inside Out. Duże zmiany nastąpiły także w składzie grupy muzycznej – Michael Hakansson zastąpił Daniela Noyda, a Henrik Danhage – Dana Bronella. Na miejsce Svena Karlssona przyszedł Chris Reh. We wrześniu tego samego roku zespół wydał trzecią płytę, In Search of Truth. Ich czwarty krążek, Recreation Day, ujrzał światło dzienne w 2003 roku, piąty – The Inner Circle – w 2004 roku. W swoim dorobku Evergrey mają również płyty Monday Morning Apocalypse (2006), Torn (2008), Glorious Collision (2011), Hymns for the Broken (2014), The Storm Within (2016).

 

Evergrey – koncerty

Koncerty Evergrey odbywały się w wielu miejscach na świecie. Zespół pojawił się m.in. w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie, w krajach Ameryki Południowej, np. w Brazylii, Chile, Kolumbii, w Europie, w Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemczech, Belgii, Norwegii, Szwajcarii, Włoszech, Francji, Irlandii, Chorwacji i innych.

 

Koncerty Evergrey odbywały się również w ramach festiwali muzycznych. Grupa zagrała m.in. na Rockfabrik X-Mas Festival, Rockin’ the Galaxy Cruise, Providence Metal Fest Friday, Royal Metal Fest, Tuska Open Air Metal Festival, Masters Of Rock Festival, Gefle Metal Festival, Skogsröjet Festival, Getaway Rock Festival, Dark River Festival, Karmoygeddon Festival.

 

Evergrey w Polsce występował kilkukrotnie. Artyści pojawili się w 2001 roku w Club 38 w Krakowie, Eskulap w Poznaniu, Proxima w Warszawie, w 2008 roku w Amfiteatrze Bemowo w Warszawie, w 2010 roku w Warszawie w Progresji oraz w Krakowie w Lochness, w 2011 roku w Krakowie w klubie Kwadrat i w Klub Studio.

 

Wydarzenia

Evergrey - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Evergrey?

Miejscowości, w których Evergrey wystąpi w najbliższym czasie: Poznań, Kraków.

Jakie albumy wydał dotychczas zespół Evergrey?
Jaką muzykę tworzy zespół Evergrey?
Jaką muzykę tworzy zespół Evergrey?
Zespół Evergrey tworzy muzykę power metal, metal progresywny i gothic metal.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu Evergrey?
Kariera zespołu Evergrey zaczęła się w 1998 roku.

Fani lubią też

Zobacz też