Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Benito

BenitoOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Często porównywany do Taco Hemingwaya Benito to raper, który jeszcze do niedawna znany był wyłącznie ze składu Tuzza. Aktualnie jednak dużo się w jego życiu zmieniło, a koniec występów z Tuzza stał się dla niego początkiem solowej kariery.  

Kim jest Benito?

Szerszemu gronu znany jako członek hip–hopowego duetu TUZZA, całkiem niedawno podjął decyzję o zawieszeniu swojej działalności, powraca. Artysta wywiązał się bowiem z obietnic o rozpoczęciu solowej kariery. I tak oto zaskoczył on wszystkich swoich fanów singlem "8 Fendi Futer", którego minimalistyczna stylistyka wykończona basem przeplata się z charyzmatycznym wokalem Benito.

Benito i odejście z TUZZA

Historia TUZZA sięga 2018 roku, kiedy to duet zaprezentował wszystkim swój pierwszy album zatytułowany "Włoska Robota", choć jej początki sięgają już 2017 roku. Zainspirowany południowym słońcem i śródziemnomorskim klimatem album, spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród nowości na rynku. Grupa stworzona przez Benito i Ricciego często nawiązywała do słynnego, włoskiego "La Dolce Vita", czym wnieśli na polskie blokowiska wiele słońca. Jednak po premierze płyty "Forza" która ukazał się w 2022 roku, duet ten napotkał na mur nie do pokonania. Podobnie jak i wiele innych hiphopowych grup, w tym PRO8L3M, poczuli wypalenie, co zablokowało ich twórczo. Obaj z Riccim podjęli więc decyzję o porzuceniu projektu TUZZA. I choć razem wnieśli do warszawskiego podziemia zupełnie nową jakość, skupili się na własnych karierach. Co ciekawe, jednak z Riccim dalej pozostają oni przyjaciółmi i prowadzą nawet kilka pizzerii, a nawet i winnicę

Co Benito robi po odejściu z TUZZA?

Informacja o rozpadzie grupy była dość niespodziewana – mimo to, decyzja ta nie zaszkodziła Benito. Wręcz przeciwnie, sprawiła nawet, że jego kariera zaczęła nabierać tempa. Mowa tu o płycie "IMMORTALE". Album jest dla rapera metaforą drogi, jaką przebył, by zacząć tworzyć muzykę na własną rękę. Jak sam mówi w jednym z wywiadów, krążek powstał, by "odkryć samego siebie i rozliczyć się ze swoją przeszłością". Na swojej pierwszej płytce Benito obiecuje odejść od muzycznego oniryzmu i zaprezentować swoim fanów więcej real talku i tekstów mocno osadzonych w naszej rzeczywistości. Nie zabraknie więc na niej tłustych bitów i mocno hustlerskich tekstów.

Potwierdzeniem tego są single zapowiadające płytę "IMMORTALE", w tym m.in. "8 Fendi future",  "Dzisiaj jest szef" oraz "Dzieciaku", które pokazują umiejętności Benito. Ostatni z kawałków zawiera również bardzo głębokie przesłanie. Raper motywuje w nim bowiem wszystkich fanów swojej muzyki do tego, by się nie poddawać oraz zawsze kierować się pasją i sercem. Skierowany do młodych raperów działających z podziemia, jest wspomnieniem drogi, jaką raper przebył przez ostatnich kilka lat.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Do jakiego składu należał Benito?
Do duetu Tuzza, który powstał w 2018 roku.
Kiedy Benito obchodzi urodziny?
Raper urodził się 4 października.
Skąd jest Benito?
Artysta pochodzi z Warszawy.

Fani lubią też

Zobacz też