Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta ARS LATRANS Orchestra

ARS LATRANS Orchestra

ARS LATRANS OrchestraSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

data powstania:
01.01.2019
dyscyplina:
muzyka niezależna/alternatywna
social media:

Opis

ARS LATRANS Orchestra - projekt, który powstał z potrzeby serca, by wspierać młodych twórców, budować sieci kontaktów i inspirować się wzajemnie. Ich najnowszy album to: “Noir”

W tegoroczny skład zespołu wchodzi 8 wyjątkowych osobowości, każda z unikalnym charakterem i fascynującą historią, w tym 2 wokalistki i 3 wokalistów.

Zespół ARS LATRANS Orchestra - Noir tworzą:

 • Antoni Olech (Tony Yoru)
 • Karolina Szałaśny (Szałaśny)
 • Konrad Nikiel (Koko die) 
 • Martyna Baranowska (zespół nago)
 • Miłosz Szefner (Szefner)
 • Radek Baranowski (Serca)
 • Piotr Wykurz (Clock Machine)
 • Marcin Włodarczyk (zespół nago)

ARS LATRANS Orchestra - to jedyny taki projekt muzyczny w Polsce, powstał z potrzeby serca, mając na celu stworzenie przestrzeni dla wyjątkowych artystów, gdzie wspólnie mogą nie tylko tworzyć muzykę, ale także budować trwałe relacje. Spotkanie i wymiana energii są kluczowe, a projekt rozpoczyna się od wyjazdu na twórczy obóz, gdzie muzycy zamykają się w jednym domu na kilka dni, by wspólnie komponować muzykę. Trudno powiedzieć, kiedy ten proces się kończy, ponieważ nawiązane relacje często przeradzają się w długotrwałe współprace w przyszłości.

Skład ALO jest zmienny, na każdą edycję festiwalu wybierani są artyści, którzy tworzą konceptualne kompozycje w ustalonym temacie. W tym roku przewodnim motywem jest Noir.

Najnowszy album zabierze słuchaczy w słodko-gorzką podróż do mrocznych ulic miasta, gdzie świat realny zaciera się ze snem, historie te są pełne napięcia, niepewności, samotności oraz moralnych dylematów.

 

Piotr Wykurz, założyciel projektu, tak opowiada o albumie i projekcie:

"Praca nad albumem to był naprawdę wyjątkowy czas. Wybierając skład, kierowałem się wyłącznie intuicją, cieszę się że doprowadziło to do powstania tak unikalnego teamu. Wszyscy razem poznaliśmy się dopiero na obozie twórczym. To niesamowite, co udało nam się wspólnie stworzyć w zaledwie 4 dni. Mam nadzieję, że muzyka ta, będzie rezonować również z naszymi słuchaczami. Co najważniejsze, ARS LATRANS Orchestra to nie tylko komponowanie muzyki i wydanie albumu, to swego rodzaju misja, mająca na celu tworzenie sieci artystycznej, wspierania indywidualnej twórczości oraz promowanie artystów. To główne źródło naszej motywacji, i z dumą obserwuję, jak te kolaboracje nabierają życia. Mówię tu nie tylko o współpracy między twórcami muzycznymi, ale także o połączeniu ich z fotografami, ekipami video, realizatorami, producentami.”

Piotr Wykurz - to założyciel Stowarzyszenia ARS LATRANS oraz projektu Orchestra, a przede wszystkim muzyk i perkusista, który komponuje w m.in. Clock Machine oraz ALO, a także można usłyszeć go na koncertach u boku: Jann i Dawid Tyszkowski.

 

Martyna Baranowska o albumie “Noir”:

“Na początku ta płyta była dla mnie mnie przede wszystkim wyzwaniem. Kiedy spotykasz się z różnymi artystami, tak innymi od siebie, i razem macie stworzyć dzieło, w dodatku inspirując się konkretnym tematem, towarzyszy niepewność i ciekawość - co się wydarzy? Jednak już po pierwszym spotkaniu wiedziałam, że będzie to dla mnie przyjemność. Praca z tak zdolnymi, otwartymi, i po prostu - bardzo fajnymi ludźmi, dała mi satysfakcję i radość, zrobiliśmy kawał dobrej muzyki i bardzo się cieszę, że mogę być częścią tego projektu”

Martyna Baranowska - to wokalistka, gitarzystka i autorka tekstów. Swoją pierwszą płytę wydała w wieku 13 lat, występowała na największych scenach w Polsce, nagrała 10 krążków, zahaczając o wiele różnych gatunków muzycznych, m.in. z takimi zespołami jak Chilli Crew, czy Soulja Hooligans. Obecnie tworzy i koncertuje z zespołem nago i ARS LATRANS Orchestra, można również usłyszeć ją w nowych wydaniach zespołu Hurt.

ARS LATRANS Orchestra to główny projekt Stowarzyszenia ARS LATRANS, który premierowo prezentowany jest podczas multidyscyplinarnego festiwalu sztuki - ARS LATRANS Festival, obejmującego wystawy sztuk wizualnych, projekcje filmowe, koncerty, panele dyskusyjne oraz warsztaty. 

Poprzednie edycje:

 • Y2K “rok 2000” (2022)
 • Sztuka Miłości (2021) 
 • Japonizm (2019)
 • Miami Vice (2018)
 • Złote miasto (2017)

fot. Zuzanna Kruczek

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Co wyróżnia utwór "Tokyo"?
Utwór "Tokyo" stworzyli artyści z niezależnych grup muzycznych: Odet, Clock Machine, Bass Astral, runforrest oraz Hyperson. To połączenie muzyki elektronicznej z orientalnymi nutami oraz subtelnymi głosami wokalistów, które sprawia, że utwór jest wyjątkowo klimatyczny.
Czy artyści tworzą muzykę po polsku?
Tak. Jednym z utworów w języku polskim jest "Sakuran" - taneczny i energetyczny kawałek, który stworzyli m.in. Aleksander Czerkawski i Łukasz Kastelik.
Czy można dołączyć do formacji?
Orkiestra ARS LATRANS przez cały czas prowadzi rekrutacje do nowych widowisk. Oprócz nowych muzyków, zespół poszukuje także osób odpowiedzialnych za scenografię czy montaż, ponieważ widowisko opiera się nie tylko na muzyce, ale także na łączeniu innych dziedzin sztuki.
Jaki gatunek muzyczny tworzy ARS LATRANS?
Orkiestra nie tworzy jednego gatunku muzycznego, a stara się łączyć różne. Można u nich usłyszeć zarówno muzykę elektroniczną, orientalną, jak i bardziej taneczną.
Gdzie można zobaczyć nagrania z festiwali?
Nagrania z niektórymi występami artystów można zobaczyć na ich stronie internetowej.

Fani lubią też

Zobacz też