Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Artysta Surtarang

Surtarang

SurtarangOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Inspiracją tego trio jest muzyka orientalna, przede wszystkim indyjska. Wykorzystują oryginalne orientalne instrumenty - sitar, tablę, saz czy darbukę, okraszając je nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi, w których usłyszeć można EDM, trance i dub. 

Sur oznacza dźwięk, tarang to fala.

Muzykę Surtarang dopełnia mistyczny śpiew, a wykonywane mantry zabierają w podróż nie tylko dźwiękową, ale również emocjonalną i duchową. 

Powstali w 2018 roku, a w 2021 roku wydali debiutancki album "Duniya". Płyta spotkała się z pozytywnym odbiorem i zespół wystąpił na wielu festiwalach i klubach w całej Polsce.

W 2023 roku pojawiła się płyta "Yatra", promowana specjalnym performance muzycznym w poznańskim klubie Próżność, urozmaiconym przez zaproszonych gości. Za ich sprawą warstwę muzyczną wzbogaciły instrumenty niespotykane na dotychczasowych koncertach zespołu, a widzowie mogli podziwiać różnorodne tańce, poczuć smak i zapach, a całość dopełniła magiczna gra świateł i laserów.

Tytułowa "Yatra" czyli "Podróż" jest spójnym dziełem - charakter zawartych na płycie utworów łączy się z unikatowymi strojami oraz niesamowitymi charakteryzacjami. Powyższe elementy spajają sferę wizualną z warstwą dźwiękową. 

Na nowej płycie pojawili się goście: Maciej "Mustafa" Giżejewski na instrumentach perkusyjnych oraz saksofonista Krzysztof Kuśmierek i trębacz Adam Jełowicki. Utwór "Sarva Mangalam" doczekał się remixu Kwazara, gdzie Hicham Bajjou recytuje wiersz, a Maurycy Idzikowski gra partie na trąbce. "Yatra" to wielowymiarowa podróż w głąb siebie.

Zespół występował m.in. na takich festiwalach jak: Las Festival, Summer Contrast, Egodrop Festival, Wibracje 5.0, Stacja Wolimierz, Ostoya Festival, Uroczysko oraz w klubach w całej Polsce.

Skład:

  • Hanka Łubieńska – wokal
  • Eryk Nowacki – sitar, saz
  • Łukasz Jasiak – tabla, darbuka, sampler, produkcja

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też