Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

Sea Saw

Sea SawOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Sea Saw to grupa pochodząca z Trójmiasta, a współtworzą ją: Maksymilian Mróz, Dawid Leszczyński, Piotr Jarmowski oraz Paweł Rucki. Zespół co prawda nie jest znany na skalę ogólnopolską, ponieważ najczęściej gra w lokalnych klubach, natomiast nie oznacza to tego, że nie może w przyszłości osiągnąć sukcesów. 

Grupa gra muzykę, która nie wpisuje się w jakiekolwiek ramy, chociaż trzeba powiedzieć, że Mróz jest wokalistą oraz gra na gitarze, Leszczyński zajmuje się syntezatorami, Jarmowski gra na gitarze basowej, a Paweł Rucki gra na perkusji. Widać ewidentnie po ich muzyce ogromną pasję, ale też słychać rockowe brzmienia, chociaż tak naprawdę jest to muzyka housowa, w której są elementy psychodeliczne. Nie ma tutaj żadnej gotowej ścieżki, którą kroczy Sea Saw, bo nie jest to muzyka instrumentalna, ale z drugiej strony ciężko jest też powiedzieć, że jest to muzyka składająca się z klasycznych piosenek.

Na pewno uwagę zwraca to, że jest tutaj męski wokal. Samo to, że jest jakikolwiek wokal to robi wrażenie, a dodatkowo wokal Mroza jest dość ciekawie wpisany w cały krajobraz trójmiejskiej grupy. Widz może mieć wrażenie, że są to jakieś senne mruczenie bądź wokalizy, które mają prowadzić widza do jakiegoś miejsca. Bywa tak, że się cieszymy i radujemy słuchaniem grupy tylko po to, by za chwilę się irytować i smucić tym, że mamy zły nastrój, a to właśnie z powodu piosenek Sea Saw.

Jakie są największe sukcesy Sea Saw?

Z racji tego, że mówimy o niszowej grupie to trudno o to, aby była to ekipa, która ma na swoim koncie masę sukcesów. Na pewno jednak należy zwrócić uwagę, że Sea Saw jest ekipą, która nagrała album w 2021 roku "Sea Saw". Sam album ma spójną linię i naprawdę dobrze się go słucha, ponieważ gdańska ekipa zrobiła wszystko, by przykuć uwagę widza. Płyta posiada następujące kawałki:

1. "Mental Mother"
2. "Transy George"
3. "Valentine Casino"
4. "New Church Green"
5. "Disco in Kenosha"
6. "Smile of an Armless Girl"
7. "Pościg"
8. "Faces"

Pójście za ciosem było rzeczą dość oczywistą, więc drugi album nie mógł być taki sam jak pierwszy. Na razie jednak jest on w realizacji, chociaż wydaje się, że niebawem ujrzy on światło dzienne. Singiel "Sploty" jest w pełni napisany po polsku, co wyróżnia go na tle pozostałych kompozycji, z których zdecydowana większość była w języku angielskim. 

Trzeba zaznaczyć, że grupa regularnie koncertuje w klubach w Trójmieście, chociaż zawsze istnieje ryzyko, że z tych klubów nie wyjdą. Nie zmienia to jednak faktu, że wystąpili na takich festiwalach jak Soundrive Festiwal 2022, które pozwoliły przybliżyć grupę szerszej widowni. 

Ciekawostki o Sea Saw

Ciekawe jest to, że pierwszy album był efektem aż kilkuletnich prób. Cały czas były pewne projekty, ale jednak nie doszło do ich finalizacji. W dodatku jest to grupa, która zdecydowanie większą część czasu spędza w Gdańsku, a rzadko pokazuje się poza jego terenem. Powód jest dość prosty - niska rozpoznawalność, ale kto wie, może się to zmieni z czasem.

Sea Saw można zobaczyć w mediach społecznościowych. Warto posłuchać ich piosenek na Spotify, a w dodatku posiadają swój kanał na YouTube oraz profil na Facebook. Zespół posiada już ponad tysiąc fanów na FB, więc warto dać im "lajka", by podbić zainteresowanie. 

Kategorie:zespoły muzyki alternatywnej

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi Sea Saw?
Sea Saw jest bandem pochodzącym z Trójmiasta.
Kto wchodzi w skład grupy Sea Saw?
Zespół Sea Saw tworzą: Maksymilian Mróz, Dawid Leszczyński, Piotr Jarmowski oraz Paweł Rucki
Jaką muzykę gra Sea Saw?
Sea Saw gra nietypową muzykę, ponieważ są brzmienia elektroniczne, ale z elementami psychodeli i gitarowych brzmień.
Czy Sea Saw posiada media społecznościowe?
Tak, Sea Saw można znaleźć na Facebooku, YouTube czy Spotify.

Fani lubią też

Zobacz też