Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Artysta Lil' Kim

Lil' Kim

Lil' KimOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Lil' Kim to amerykańska raperka, producentka i autorka piosenek. Urodziła się w 1975 roku w Nowym Yorku.

Jej debiutancki album pod tytułem „Hard Core” ukazał się w listopadzie 1996 roku. W Stanach Zjednoczonych pokrył się podwójną platyną i trafił na 11. miejsce notowania Billboard 200. Na krążku gościnnie wystąpili między innymi Jay-Z, Puff Daddy czy Jermaine Dupri. Najpopularniejsze utwory z niego pochodzące to „Crush on You”, „No Time” oraz „Not Tonight”.

Druga płyta raperki - „The Notorious K.I.M.” została wydana w czerwcu 2000 roku. Pokryła się platyną w Stanach oraz złotem w Kanadzie. Znalazły się tam piosenki takie jak „No Matter What They Say” czy „Do What You Like”. W 2001 roku wraz z Christiną Aguilerą, Mýa i Pink nagrała cover piosenki girlsbandu „Labelle” - „Lady Marmalade”. Utwór trafił na 1. miejsce listy Billboard Hot 100, a także na szczyty światowych list przebojów i znalazł się na ścieżce dźwiękowej musicalu „Moulin Rouge!”.

Trzecia płyta - „La Bella Mafia” z 2003 roku również pokryła się platyną w Stanach. Pochodzące z niej single „Magic Stick” oraz „Came Back for You” przyniosły artystce nominacje do nagrody Grammy.

Ostatni album Lil' Kim - „The Naked Truth” ukazał się w 2005 roku. Gościnnie wystąpił na nim między innymi Snoop Dogg. W 2012 roku raperka udała się w trasę koncertową po Stanach o nazwie „Return Of The Queen Tour”.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też