Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Black Eyed Peas

Black Eyed Peas

Sprawdź wydarzenia
Black Eyed PeasSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
USA
członkowie:
Will.i.am, Taboo, apl.de.ap, J Rey Soul (Jessica Reynoso)
dyscyplina:
dance-pop, pop, pop-rap, club/dance, rap alternatywny
byli członkowie:
Fergie, Kim Hill, Dante Santiago, Sierra Swan
social media:

Opis

The Black Eyed Peas to amerykańska grupa muzyczna, której skład tworzą obecnie will.i.am, apl.de.ap oraz Taboo. Jej historia rozpoczęła się w 1998 roku, kiedy to szkolni koledzy z Los Angeles - William Adams (will.i.am) oraz Allan Pineda (apl.de.ap) zaczęli razem rapować. Później do składu dołączył Jaime Gomez (Taboo) oraz piosenkarka Kim Hill, która udzielała swojego głosu w niektórych piosenkach. Ich dwa pierwsze albumy - „Behind the Front” z 1998 roku oraz „Bridging the Gap” z 2000 roku były docenione przez krytyków, ale nie zdobyły popularności wśród słuchaczy.

Przełomem był rok 2003, gdy ukazała się płyta „Elephunk”, nagrana już z nową wokalistką – Fergie. Album odniósł ogromny sukces dzięki hitom takim jak „Where Is The Love?” czy „Hey Mama”. Pokrył się między innymi siedmiokrotną platyną w Kanadzie oraz podwójną w Stanach Zjednoczonych. Ponadto grupa zdobyła nagrodę Grammy za utwór „Let's Get It Started”.

W 2005 roku ukazał się album „Monkey Business”, który znalazł się na 2. miejscu listy Billboard 200. Przyniósł muzykom kolejne statuetki Grammy za utwory „Don't Phunk With My Heart” oraz „My Humps”.

W 2009 roku ukazała się „The E.N.D.” (The Energy Never Dies). Płyta, na której znalazły się hity takie jak „I Gotta Feeling” czy „Boom Boom Pow” cieszyła się ogromną popularnością. W 2017 roku Fergie opuściła zespół, który powrócił do oryginalnego, trzyosobowego składu i hip-hopowego stylu. W 2018 roku trio wydało płytę „Masters of the Sun Vol. 1”.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też