Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta Michael Jackson

Michael Jackson

Sprawdź wydarzenia
Michael JacksonSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
65 lat
data urodzenia:
29.08.1958
miejsce urodzenia:
Gary, Indiana, USA
dyscyplina:
pop, pioenkarz pop
social media:

Opis

Michael Jackson - biografia

Michael Jackson urodził się w Gary w Indianie. Był ósmym z dziesięciorga dzieci. Jego ojciec założył rodzinny zespół - „The Jackson 5”, w którym Michael wraz z rodzeństwem stawiał pierwsze muzyczne kroki.

Grupa brała udział w wielu konkursach i występowała w różnych miejscach, a także poprzedzała koncerty innych artystów, takich jak Gladys Knight czy Etta James. Michael Jackson wyróżniał się na tle innych, dlatego szybko stał się głównym wokalistą grupy.

The Jackson 5 zaczęli nagrywać single, które zdobywały coraz to większą popularność i wysokie miejsca na listach przebojów. Michael stał się nastoletnim idolem i rozpoczął solową karierę. W latach 1972-1975 wydał cztery solowe albumy: „Got to Be There”, „Ben”, „Music & Me” oraz  „Forever, Michael”. Jednocześnie nadal występował z „The Jackson 5”, a także był autorem ich największych hitów.

Michael Jackson koncert online 

Koncert online Michaela Jacksona to okazja do przypomnienia przebojów króla popu. Stream poniżej. 

 

 

Kariera solowa Michaela Jacksona 

W 1978 roku Michael Jackson przeprowadził się do Nowego Yorku, gdzie zagrał w musicalu „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Rok później ukazał się jego piąty album - „Off the Wall”. Zawierał aż cztery hity, które znalazły się w pierwszej dziesiątce list przebojów, jak na przykład „Don't Stop 'Til You Get Enough”. Płyta sprzedała się w ponad 20 milionach egzemplarzy i przyniosła artyście trzy statuetki American Music Award.

Michael Jackson - albumy

Największy sukces przyszedł wraz z albumem „Thriller”, wydanym w 1982 roku. Zdobył on siedem nagród Grammy i osiem AMA. Dziś jest na drugim miejscu najlepiej sprzedających się albumów w USA. Znajdowały się tam hity takie jak „Billie Jean”, „Beat It”, oraz „Wanna Be Startin' Somethin”.

 

W roku 1987 ukazała się płyta „Bad”, będąca kontynuacją „Thrillera”. Jackson wyruszył w ponad roczną trasę promującą krążek, który okazał się kolejnym sukcesem. W 1991 roku ukazał się „Dangerous” z piosenką „Black or White”. W drugiej połowie lat 90. popularność piosenkarza zaczęła spadać. Nowy materiał zaprezentował w 2001 roku na płycie „Invincible”. Michael Jackson zmarł w 2009 roku w wieku 50 lat.

Koncerty Michaela Jacksona

Koncerty Michaela Jacksona były wielkimi wydarzeniami, które przyciągały fanów z całego świata. Po śmierci artysty organizowanych jest wiele koncertów Tribute to Michael Jackson, gdzie przypominana jest jego twórczość. Artysta zapisał się w historii jako król popu. O muzyku powstały również filmy opowiadające o jego życiu. Podczas ich trwania można usłyszeć jeszcze raz jego największe przeboje wykonywane na koncertach oraz dowiedzieć się co działo się za kulisami tych wielkich widowisk. W filmach prezentowane są też wywiady, dzięki którym można lepiej poznać jedną z największych gwiazd sceny muzycznej.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Drew H. Cohen, CC-BY-SA 2.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też