Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsunrise-festivalfame-mma

Dr. Dre

Sprawdź wydarzenia
Dr. DreSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
59 lat
data urodzenia:
18.02.1965
miejsce urodzenia:
Compton (Kalifornia), Stany Zjednoczone
dyscyplina:
Raper i producent muzyczny
social media:

Opis

Dr. Dre czyli Andre Romelle Young to amerykański raper i producent muzyczny. Urodził się w 1965 roku w kalifornijskim Compton.

Swoją karierę rozpoczął od grupy „World Class Wreckin' Cru”, z którą nagrał dwa albumy. Następnie był członkiem grupy hip-hopowej o nazwie „N.W.A”, tworzącej gangsta rap. Ich pierwszą płytą była „Straight Outta Compton”, wydana w 1988 roku. W USA sprzedała się w 3 milionach egzemplarzy, a także pokryła się platyną w Wielkiej Brytanii.

W grudniu 1992 roku wydał swój debiutancki album pod tytułem „The Chronic”. W Stanach Zjednoczonych sprzedał się w ponad 5 milionach egzemplarzy, co dało mu status potrójnej platyny. Pokrył się także złotem w Wielkiej Brytanii i trafił na trzecią pozycję notowania Billboard 200.

Druga płyta, wydana w listopadzie 1999 roku „2001” przyniosła raperowi ogromny międzynarodowy sukces. Pokryła się 4-krotną platyną w Wielkiej Brytanii i 5-krotną w Kanadzie, a także złotem w 6 krajach. W Stanach sprzedała się w ponad 7 milionach egzemplarzy. Na krążku udzielili się między innymi Snoop Dogg, Eminem czy Xzibit.

Ostatni solowy album rapera - „Compton” pochodzi z 2015 roku. Pokrył się złotem w Stanach, Wielkiej Brytanii, Francji i Australii.

Oprócz swojej działalności jako wykonawca, Dr. Dre produkował albumy i miał wpływ na rozwój karier największych gwiazd muzyki hip-hopowej takich jak: 2Pac, Snoop Dogg, Eminem, Xzibit, 50 Cent, The Game czy Kendrick Lamar. Jest założycielem wytwórni Aftermath Entertainment. Ma na koncie wiele nagród i wyróżnień, a tym 6 statuetek Grammy.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też