Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Miejsce Teatr Współczesny w Warszawie

Teatr Współczesny w Warszawie

Warszawa, Mokotowska 13
Sprawdź wydarzenia
Teatr Współczesny w WarszawieOpisWydarzeniaObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr Współczesny - kup bilety na spektakle dostępne na eBilet.pl i zobacz repertuar najbardziej konsekwentnego teatru w Polsce.

 

Teatr Współczesny w Warszawie powstał tuż po wojnie w Łodzi jako Teatr Kameralny. Dopiero w 1949 roku został przeniesiony do stolicy na ulicę Mokotowską, gdzie istnieje do dziś już jako Teatr Współczesny w Warszawie.

 

Powojenny Teatr Współczesny kojarzony był przede wszystkim z postacią reżysera i autora felietonów teatralnych o nazwisku Erwin Axer. Pomysł na ten współczesny teatr był taki, by nie dać się intelektualnie oderwać od Zachodu, kiedy nastąpiło polityczne przyłączenie do Wschodu.

 

Teatr Współczesny repertuar

Repertuar Teatru Współczesnego zbudował w oparciu o literaturę i kulturę europejską, jednak możliwie współczesną. Wiele premier przeszło do historii. Polska prapremiera “Czekając na Godota” Becketta, “Kariera Artura Ui” Brechta,“Tango” Mrożka czy “Mistrz i Małgorzata” wg Bułhakowa - to tylko fragmenty znacznie większej całości. Obecnie scena kontynuuje tradycje zapoczątkowane przez Erwina Axera i prowadzone w latach 80. przez Macieja Englerta.

 

Teatr Współczesny bilety

Bilety do Teatru Współczesnego dostępne są na eBilet.pl. W spektaklach można oglądać takich aktorów, jak: Maja Komorowska, Marta Lipińska, Krzysztof Kowalewski czy Janusz Michałowski.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też