Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Miejsce Teatr Lalek Pleciuga

Teatr Lalek Pleciuga

Szczecin, Pl. Teatralny 1
Teatr Lalek PleciugaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Zlokalizowany przy placu Teatralnym 1 w Szczecinie Teatr Lalek Pleciuga to miejska instytucja kultury, która od 1953 roku prężnie funkcjonuje na mapie kulturalnej miasta. Historię obiektu od lat tworzą wybitni twórcy, aktorzy, doświadczeni pracownicy, a także odwiedzający to miejsce miłośnicy sztuki oraz kultury.

Siedziba Teatru Lalek Pleciuga ma około 3 tysiące m2 powierzchni użytkowej, na której mieszczą się między innymi sala główna teatru z 298 miejscami, sala kameralna, pracownie edukacyjne, sala konferencyjna oraz foyer.

Teatr Lalek Pleciuga – wydarzenia kulturalne

Teatr Lalek Pleciuga od dekad słynie z innowacyjnego podejścia do sztuki lalek, a organizowane w nim spektakle i festiwale zyskują uznanie nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. Do rozgłosu Teatru Lalek Pleciuga przyczyniły się przedstawienia Misie Ptysie, które od 1964 roku przez niemal 30 lat były emitowane przez Telewizję Polską.

Wśród mających miejsce w Teatrze Lalek Pleciuga wydarzeń z mniej odległej przeszłości warto wyróżnić prapremierę “Tu rządzą lalki” w reżyserii Artura Romańskiego. To w tym teatrze we wrześniu 2023 roku odbyło się również promujące ekologiczne podejście do życia i świata wydarzenie “Energia z Serca”.

Wieloletnia działalność placówki została świetnie podsumowana podczas organizowanego w Teatrze Lalek Pleciuga wydarzenia z okazji 70. rocznicy jego powstania. W dniach 17-24 listopada 2023 roku na scenach wystawiano najsłynniejsze spektakle teatru, takie jak Robinson, Niezłe ziółka, Fujka i ocean, Perfekty i Ambras czy Delicja.

Teatr Lalek Pleciuga – koncerty, które zostaną zapamiętane

Sztuki teatralne to jednak nie wszystko, co czeka na Ciebie w Teatrze Lalek Pleciuga – koncerty i wydarzenia kulturalne również stanowią istotny element działalności tego miejsca. Dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności cieszył się między innymi Koncert w ciemności – Unleashed Cooperation w wykonaniu niewidomego pianisty, Patryka Matwiejczuka. Jego przepełniony emocjami koncert dotknął serc słuchaczy, wywołując gęsią skórkę, łzy i uśmiech.

W Teatrze Lalek Pleciuga koncert z okazji świąt Bożego Narodzenia zagrał również podlaski zespół Grabarka – na scenie widowiskowej 18 grudnia 2021 roku rozbrzmiały pieśni cerkiewne, które na długo zapadły w pamięci słuchaczy.

Teatr Lalek Pleciuga – wydarzenia, w których warto wziąć udział

Teatr Lalek Pleciuga to miejsce przyjazne zarówno dorosłym miłośnikom kultury, jak i dopiero wchodzącym w świat sztuki dzieciom. Dla najmłodszych na nadchodzące miesiące przygotowano liczne warsztaty plastyczne, muzyczne i teatralne, które pod okiem doświadczonych szkoleniowców pomogą w rozwoju ich artystycznych zmysłów.

Wśród planowanych przez Teatr Lalek Pleciuga wydarzeń znajdują się również cykliczne spektakle teatralne, występy improwizowane, koncerty, festiwale i wiele ciekawych inicjatyw kulturalnych.

Teatr Lalek Pleciuga – bilety na wydarzenia

Teatr Lalek Pleciuga przez dekady budował swoją pozycję jako miejsce regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeń kulturalnych. Chcesz bliżej zapoznać się z historią i działalnością tego miejsca? Zapoznaj się z harmonogramem wydarzeń Teatru Lalek Pleciuga – bilety na interesujące Cię eventy zarezerwujesz przez platformy internetowe, takie jak eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Teatr Lalek Pleciuga?
Teatr Lalek Pleciuga znajduje się w Szczecinie, przy Placu Teatralnym 1.
Jakie wydarzenia odbywają się w Teatrze Lalek Pleciuga?
Organizowane w Teatrze Lalek Pleciuga wydarzenia skierowane są zarówno do dzieci oraz młodzieży, jak i dorosłych. Do najważniejszych z nich zaliczają się koncerty, spektakle teatralne, festiwale, warsztaty i inicjatywy kulturalne.
Kiedy został otworzony Teatr Lalek Pleciuga?
Teatr Lalek Pleciuga został otworzony w 1953 roku, a w aktualnej siedzibie przy Placu Teatralnym funkcjonuje od maja 2008 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też