Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Miejsce Hala Olivia

Hala Olivia

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 470
Sprawdź wydarzenia
Hala OliviaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Widowiskowo-sportowa Hala Olivia w Gdańsku, która swoim wyglądem przypomina łódź mierzącą się z falami morskimi, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Polsce. Za unikatowy kształt budynku odpowiadają polscy architekci Maciej Gintowt i Maciej Krasiński.

Wybudowana w 1972 roku Hala Olivia składa się z dwóch krytych lodowisk i ogromnej sali widowiskowej, na której może przebywać nawet do 6500 osób. Zarządcą budynku jest Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec. Na terenie kompleksu znajduje się również Hotel Olivia.

Hala Olivia – wydarzenia sportowe

Odbywające się w Hali Olivia wydarzenia sportowe należą do tych najbardziej wyczekiwanych w Polsce i Europie. To w tym miejscu w styczniu 2021 roku i dwa lata później w 2023 roku organizowano Mistrzostwa Europy w Short Tracku. Występowała na nich utalentowana polska łyżwiarka – Natalia Maliszewska. W 2021 roku na swoim koronnym dystansie 500 metrów wywalczyła srebrny medal.

Ważniejsze imprezy w Hali Olivia to również Mistrzostwa Świata Dywizji I w hokeju na lodzie oraz kultowa walka Dariusza Michalczewskiego. Polski pięściarz już w 2. rundzie powalił na deski Joeya de Grandisa i po raz 21. z rzędu obronił tytułu mistrza świata w wadze półciężkiej.

Do planowanych na Hali Olivia wydarzeń sportowych zalicza się również odbywający się tutaj co roku Hevelius Cup. W 8. edycji zawodów w łyżwiarstwie synchronicznym w 2024 roku wezmą udział najlepsze drużyny świata z kategorii juniorów i seniorów.

Hala Olivia – koncerty warte zapamiętania

Hala Olivia w Gdańsku swoją imponującą przestrzenią i nowoczesnym wyposażeniem przyciąga nie tylko sportowców, ale również artystów. To w tym miejscu światowego formatu muzycy grali dla tysięcy swoich fanów. Wśród wielu organizowanych na Hali Olivia koncertów wartym wyróżnienia jest Wodecki Twist Festiwal. Uczestnicy mieli okazję wspólnie posłuchać najbardziej rozpoznawalnych utworów legendarnego artysty – Zbigniewa Wodeckiego.

Do Hali Olivia w 2022 roku zawitała również niemiecka DJ-ka Stella Bossi, która w przeszłości swoimi klubowymi hitami “Das Boot”, “Trackle”, “First Take”, czy “Molly First Breakfast” rozkręcała największe imprezy w Europie i Azji.

Hala Olivia – wydarzenia i koncerty, których nie możesz przegapić

W najbliższym czasie na Hali Olivia koncert zagra Isiah Major, znany szerzej jako DJ Rush. Ten amerykański producent muzyczny u początków swojej kariery podbijał serca miłośników muzyki w Chicago. Jego muzyka do dziś ukazuje się w labelach Hi Octane, Force Inc, Djax Up Beat czy Pro-Jex.

Już w marcu 2024 roku podczas trasy koncertowej PROXL3M TOUR w hali zawitają jeden z najpopularniejszych polskich raperów Oskar Tuszyński i jego DJ, Piotr “DJ Stezz” Szulc. Koncert, oprócz promocji nowej płyty, ma być również wielkim świętowaniem 10-lecia działalności zespołu.

Hala Olivia – bilety na najważniejsze wydarzenia

Hala Olivia to główna baza sportowa w regionie, w której swoje ligowe mecze rozgrywają stoczniowi hokeiści i rywalizują najlepsi łyżwiarze na świecie. To w tym miejscu odbywają się również największe koncerty i festiwale z udziałem światowego formatu gwiazd.

Nie chcesz przegapić któregoś z nadchodzących wydarzeń organizowanych na Hali Olivia? Bilety zarezerwujesz już teraz m.in. przez jedną z platform internetowych, na przykład eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Hala Olivia?
Widowiskowo-sportowa Hala Olivia znajduje się w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 470, obok Olivia Business Center i Uniwersytetu Gdańskiego.
Jakie wydarzenia odbywają się na Hali Olivia?
Hala Olivia to nowoczesne centrum rozrywki i sportu, w którym regularnie odbywają się widowiska, koncerty, targi i rozmaite wydarzenia kulturalno-sportowe.
Kiedy została otworzona Hala Olivia?
Oficjalne otwarcie Hali Olivia w Gdańsku miało miejsce 16 grudnia 1972 roku. Następnie w latach 2007-2016 budynek wielokrotnie remontowano i modernizowano.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też