Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Miejsce Siemianowickie Centrum Kultury

Siemianowickie Centrum Kultury

Siemianowice Śląskie, Orzeszkowej 12
Sprawdź wydarzenia
Siemianowickie Centrum KulturyOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Siemianowickie Centrum Kultury to instytucja, która działa nie tylko w budynku głównym, ale na terenie całego miasta. W jego skład wchodzi kilka obiektów, a każdy z nich jest odpowiedzialny za odmienne zadania, które mają jeden nadrzędny cel – oferować rozrywkę i atrakcje kulturalne dla mieszkańców Siemianowic Śląskich. Siemianowickie Centrum Kultury wydarzenia kieruje do każdego niezależnie od wieku czy upodobań – to w tym miejscu odbywają się imprezy kulturalne, koncerty, festiwale, warsztaty czy spektakle teatralne.

Siemianowickie Centrum Kultury – wydarzenia kulturalne i rozrywkowe

Siemianowickie Centrum Kultury od lat promuje Siemianowice Śląskie w regionie jako jeden z głównych ośrodków rozrywki i kultury. Dobrym tego przykładem jest 39. edycja Dni Siemianowic Śląskich. Od 16 do 18 czerwca 2023 roku Siemianowickie Centrum Kultury zaplanowało dla uczestników festiwalu liczne koncerty, przegląd Twórczości Międzypokoleniowej, występy taneczne, Industriadę i wiele więcej atrakcji.

Odbywające się w Siemianowickim Centrum Kultury wydarzenia niejednokrotnie upamiętniały długoletnią działalność artystów i zespołów muzycznych. We wrześniu 2023 roku podczas Pikniku Country świętowano 30-lecie przygody Alicji Boncol z muzyką country oraz 10-lecie działalności Marcina Suleja w zespole Koalicja. Podczas organizowanego w Siemianowickim Centrum Kultury wydarzenia wystąpili również Caroline & the Lucky Ones oraz zespół taneczny Silesian Line Dance.

Siemianowickie Centrum Kultury – koncerty w ostatnich miesiącach

Siemianowickie Centrum Kultury to organizator wielu wydarzeń muzycznych, które budzą duże zainteresowanie nie tylko wśród mieszkańców, ale również osób przyjezdnych z najbliższych okolic. W niedzielę, 10 grudnia 2023 roku w Siemianowickim Centrum Kultury koncert zagrał podhalański zespół Baciary, który ze swoim charakterystycznym, góralskim dialektem śpiewa największe przeboje takie jak “Żyje się raz”, “Oczy zielone” czy “Nic do stracenia”.

Wśród najgłośniejszych organizowanych przez Siemianowickie Centrum Kultury koncertów należy zaliczyć występ legendarnego zespołu Dżem. W grudniu 2023 roku widownia podczas występu “polskich Rolling Stonesów” znanych z takich przebojów, jak “Czerwony jak cegła”, “Sen o Viktorii” czy “Skazany na bluesa” została wypełniona po brzegi. Siemianowickie Centrum Kultury bilety na koncert Dżemu wyprzedało już kilka dni przed startem wydarzenia.

W 2023 roku w Siemianowickim Centrum Kultury koncerty zagrały również takie zespoły jak Luxtorpeda, Fisz Emade Tworzywo, Bokka czy jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka – IRA.

Siemianowickie Centrum Kultury – wydarzenia, na które warto czekać

Organizowane przez Siemianowickie Centrum Kultury wydarzenia cykliczne, które czekają na mieszkańców przez cały rok, to Klub Gier Planszowych, Wieczory Karaoke czy Maluszkowe Muzykowanie, skierowane do dzieci w wieku 6 miesięcy do 3 lat. 

Wśród planowanych przez Siemianowickie Centrum Kultury koncertów warto wyróżnić 50. rocznicę wydania pierwszej płyty legendarnego zespołu SBB. Koncert w składzie Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Jerzy Piotrowski odbędzie się 8 maja 2024 roku. Z kolei miłośnicy teatru powinni rozważyć rezerwację biletów na odbywający się 29 września 2024 roku w Siemianowickim Centrum Kultury spektakl operetkowy “Wiedeńska krew” Johanna Straussa w gwiazdorskim wykonaniu.

Siemianowickie Centrum Kultury – bilety

Topowe spektakle teatralne, koncerty legendarnych artystów, największe regionalne festiwale kulturalne to tylko niektóre wydarzenia, które czekają na Ciebie w Siemianowickim Centrum Kultury. Bilety na najważniejsze z nich możesz zarezerwować już teraz przez platformy internetowe, takie jak eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Siemianowickie Centrum Kultury?
Siemianowickie Centrum Kultury znajduje się w Siemianowicach Śląskich, przy ul. Orzeszkowskiej 12.
Jakie wydarzenia odbywają się w Siemianowickim Centrum Kultury?
Odbywające się w Siemianowickim Centrum Kultury wydarzenia obejmują koncerty największych gwiazd, przedstawienia teatralne, warsztaty dla dzieci, pokazy artystyczne i wiele więcej inicjatyw kulturalnych.
Kiedy zostało otworzone Siemianowickie Centrum Kultury?
Siemianowickie Centrum Kultury jako samorządowa instytucja kultury powstała 1 stycznia 2009 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też