Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Zamilska

Zamilska

ZamilskaOpisWydarzeniaZamilska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Zamilska czyli Natalia Zamilska to polska producentka muzyki elektronicznej urodzona w 1989 roku w  Zawierciu.  Skończyła Wydział Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Prowadziła warsztaty z produkcji muzyki elektronicznej oraz pracowała dla Galerii Szara. 

 

Jej muzyka jest szorstka i brudna. Czerpie z noise'u, industrialu i muzyki etnicznej. Na jej płytach można usłyszeć rytmy techno i wibrujący bas. Mówi o sobie, że nie jest didżejką lecz kompozytorką i producentką. Wideoklipy do piosenek robi sama. Jej ostatnia płyta jest wynikiem walki samej ze sobą. Artystka przez długi czas cierpiała na depresję. W albumie wylała całą złość co pozwoliło stworzyć bardzo emocjonalne kawałki. W 2019 roku wystąpiła na Opener Festival 2019.

Zamilska w świecie mody 

W 2014 roku zrobiła błyskawiczną karierę na scenie polskiej muzyki niezależnej. Jej muzyka stała się między innymi tłem dla pokazu domu mody Dior w Japonii, który wykorzystał na wybiegu utwór „Duel 35”. Skomponowała też muzykę do pokazu polskiego projektanta Michała Szulca.

 

Źródło zdjęcia artystki: Wikipedia, fot. Mateusz Tomaszuk, CC-BY-SA-4.0

Wydarzenia

Zamilska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Zamilska?

Miejscowości, w których Zamilska wystąpi w najbliższym czasie: Gdańsk, Gdynia.

Fani lubią też

Zobacz też