Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Miejsce Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku

Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku

Płock, Kolegialna 23
Sprawdź wydarzenia
Państwowa Szkoła Muzyczna w PłockuOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Szkoła Muzyczna w Płocku kształci przyszłych absolwentów, którzy – po opuszczeniu jej murów – pracują w szkolnictwie muzycznym i instytucjach upowszechniających kulturę oraz jako zawodowi muzycy. Historia szkoły sięga 1945 roku, kiedy zorganizowano tu Ludowy Instytut Muzyczny im. Karola Szymanowskiego, z lokalizacją przy ulicy Kościuszki. Był on głównym ośrodkiem popularyzacji kultury muzycznej zarówno w Płocku, jak i w regionie Mazowsza płockiego.

Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku - o obiekcie

W 1950 roku Ludowy Instytut Muzyczny przekształcił się w Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia. W 1968 roku otwarta została Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia w Płocku. Pełna nazwa, którą nadano placówce brzmi Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku. Obiekt znajduje się na ul. Kolegialnej 23.

Szkoła Muzyczna w Płocku – wydarzenia i koncerty

Nauka i dydaktyka to nie jedyne funkcje, jakie spełnia Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku. Organizowane są tu również rozmaite wydarzenia kulturalno-rozrywkowe – koncerty, imprezy, spektakle teatralne. Znajduje się tu sala koncertowa, przygotowana do występów muzycznych i innych wydarzeń tego typu.

 

W Szkole Muzycznej w Płocku odbyło się do tej pory wiele koncertów znanych gwiazd polskiej estrady. Na scenie pojawili się zespół De Mono, Dorota Miśkiewicz, Leszek Możdżer, Czerwone Gitary, Maciej Maleńczuk, Kortez i wielu innych, utalentowanych muzyków.

 

Dużym zainteresowaniem cieszą się spektakle teatralne. Widzowie mieli okazję zobaczyć znanych aktorów serialowych i filmowych w sztukach: Klimakterium 2 w reż. Elżbiety Jodłowskiej i Krzysztofa Jaślara, Szalone Nożyczki w reż. Jakuba Ehrlicha, Andropauza 3 w reż. Piotra Dąbrowskiego i Katarzyny Mikiewicz, Przychodzi baba do lekarza w reż. Aleksandry Nieśpielak i Prywatna klinika w reż. Grzegorza Reszki.

Szkoła Muzyczna w Płocku – koncerty i spektakle 2021/2022

Kolejne atrakcje dla publiczności już niebawem! Będzie to między innymi koncert Artura Rojka w ramach trasy Bez Końca Tour. Wydarzenie to odbędzie się w Szkole Muzycznej w Płocku, w listopadzie 2021 roku. Słuchacze będą mogli bawić się również podczas występu Teresy Werner – również w listopadzie 2021, na Koncercie Wiedeńskim oraz Un treno per l'Italia - Pociąg do Włoch w styczniu 2022.

 

Wielkie emocje również dla miłośników sztuk teatralnych – Szkoła Muzyczna w Płocku przygotowała kilka komedii, które rozbawią do łez. Spektakl Pozytywni w reż. Krzysztofa Czeczota, z Grażyną Wolszczak, Olgą Bołądź/Hanną Konarowską, Januszem Chabiorem i Łukaszem Simlatem, spektakl Wąsik w reż. Jana Jankowskiego (wystąpią: Marta Wierzbicka/Milena Staszuk, Mirosław Baka/Radosław Pazura, Jan Jankowski/Jarosław Boberek, Rafał Cieszyński/Maurycy Popiel, Michał Koterski oraz spektakl Wiesz, że wiem w reż. Giovanny’ego Castellanosa (wystąpią: Leszek Lichota, Magdalena Stużyńska/Ilona Wrońska, Michał Czernecki/Przemysław Sadowski, Magdalena Lamparska/Agnieszka Castellanos. Aby móc uczestniczyć w wydarzeniach – zakup bilet, upoważniający do wejścia na spektakl.

 

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku?
Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku znajduje się przy ulicy Kolegialnej 23.
Kiedy powstała Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku?
Państwowa Szkoła Muzyczna w Płocku powstała w 1945 roku, pierwotnie przy ulicy Kościuszki, jednak jej lokalizacja zmieniała się kilkukrotnie na przestrzeni lat. Jej ostateczna lokalizacja ustanowiona została w 1970 roku, w miejscu dawnego Studium Nauczycielskiego.
Jakie wydarzenia odbyły się w Państwowej Szkole Muzycznej w Płocku?
W Państwowej Szkole Muzycznej w Płocku odbywają się różne imprezy i koncerty znanych zespołów i wokalistów. Wystąpili tu m.in. Kortez, Czerwone Gitary, Maciej Maleńczuk, Leszek Możdżer i inni. Publiczność przyciągnęły również spektakle teatralne, m.in. Klimakterium 2, Mężczyzna idealny, Szalone Nożyczki, Andropauza 3, Prywatna klinika i Przychodzi baba do lekarza.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też