Home Miejsce Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki

Płock, Jana Zygmunta Jakubowskiego 10
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki OpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów jest miejską instytucją kultury. Powołany został z trzech istniejących wcześniej, niezależnych od siebie instytucji: Ośrodka Animacji Kultury, Domu Kultury i Domu Darmstadt.

Obiekt realizuje zadania związane z edukacją i animacją artystyczną, promocją amatorskiego ruchu artystycznego oraz upowszechnianiem kultury. Organizowane w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki wydarzenia to między innymi koncerty plenerowe i salowe, festiwale, plenerowe pokazy filmów, teatry uliczne, wystawy, cykle wydarzeń artystycznych.

Realizowane przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki wydarzenia, stanowiące wizytówkę tego miejsca, to m.in. Jarmark Tumski, Vistula Folk Festival, Festiwal Rynek Sztuki, Festiwal Themersonów a także cykle koncertów w ramach Kawiarni Jazzowej i Alterstacji. W instytucji aktywnie działają między innymi Zespół Pieśni i Tańca "Wisła", Chór Vox Singers, Kameralny Zespół Wokalny, kwintet blaszany Canzona, Płocka Kapela Podwórkowa, Kapela Płocka, zespoły taneczne, koła fotograficzne, pracownie plastyczne, literackie i muzyczne.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki – wydarzenia

Zorganizowane do tej pory w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki koncerty i wydarzenia przyciągnęły zainteresowaną publiczność. Jednym z ciekawszych, które cieszyło się wielką popularnością widzów, był występ iluzjonisty Adriana Mitoraja. Jeden z najlepszych iluzjonistów i twórców spektakli iluzji dla największych parków rozrywki w Polsce zaprezentował niezwykły pokaz iluzji dla całej rodziny. To ponad 70 minut spektakularnych efektów z pogranicza dziecięcych marzeń. Show, które połączyło pokolenia, doskonała muzyka i gra aktorska. W programie można było zobaczyć między innymi: lewitacje, taniec jedwabnej chusty, przenikanie ciała przez dziesięć stalowych obręczy, znikanie i pojawianie się przedmiotów oraz wiele innych magicznych sztuczek.

Kolejnym, tym raz przeznaczonym dla nieco starszej widowni wydarzeniem, był stand-up "Lifehack" Grzegorza Dolniaka. Jeden z najbardziej ekspresyjnych komików w Polsce zabrał nas w podróż po swoich życiowych obserwacjach. Niezwykłe poczucie humoru i dystans do siebie i świata zagwarantował wielkie salwy śmiechu i niezliczone ilości świetnej zabawy.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki – koncerty i wydarzenia

W harmonogramie Płockiego Ośrodka Kultury i sztuki nie mogłoby naturalnie zabraknąć spektakli teatralnych. Widzowie mieli okazję zobaczyć przepiękną, nową odsłonę znanej wszystkim "Alicji w Krainie Czarów" Opowiedziana po raz kolejny opowieść o dziewczynce, która wpada do króliczej dziury, została wzbogacona o niezwykłe triki iluzjonistyczne i scenografię, a także przepiękne kostiumy i muzykę. Przedstawienie skierowane jest dla nawet najmłodszych widzów (zalecany wiek to minimum 4 lata) i trwa około 60 minut.

Innym wydarzeniem teatralnym była sztuka "Dziewczynka z zapałkami". Jedna z najbardziej poruszających baśni Hansa Christiana Andersena przedstawiona w niezwykłej, zimowej oprawie. Wzruszająca historia została upiększona poprzez odpowiednie efekty specjalne, takie jak padający śnieg, a także odwiedziny Świętego Mikołaja.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki – bilety

Sprzedawane w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki bilety zaczynają się już od niezwykle przystępnych kwot. Sprawdzaj na bieżąco co się dzieje w okolicy, kup swój bilet i nie przegap niezwykłych wydarzeń w tym niesamowitym miejscu!

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki?
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki znajduje się przy ulicy Jana Zygmunta Jakubowskiego 10 w Płocku.
Jakie wydarzenia odbywają się w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki?
Organizowane w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki wydarzenia obejmują m.in. koncerty plenerowe i salowe, festiwale, plenerowe pokazy filmów, teatry uliczne, wystawy oraz rozmaite cykle wydarzeń artystycznych.
Kiedy został otwarty Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki?
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki został otwarty 12 października 1999 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też