Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Miejsce Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego

Płock, Nowy Rynek 11
Teatr Dramatyczny im. Jerzego SzaniawskiegoOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr Dramatyczny im Jerzego Szaniawskiego w Płocku to niezwykłe miejsce, w którym odbywają się niezwykłe wydarzenia – niezapomniane spektakle teatralne i koncerty gwiazd polskiej estrady. Teatr Dramatyczny zlokalizowany jest na Nowym Rynku 11. Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku powstał w pierwszej połowie XIX wieku, dzięki inicjatywie Rajmunda Rembielińskiego.

Teatr Dramatyczny w Płocku – historia obiektu

Pierwszą siedzibą teatru stał się wówczas zrujnowany Kościół św. Trójcy. Niestety, w 1940 roku podczas II wojny światowej, Niemieccy żołnierze zburzyli budynek, tym samym kończąc działalność teatralną obiektu. Mieszkańcy i środowisko artystyczne Płocka dość długo, bo aż 35 lat, musieli czekać na wznowienie sceny. W 1975 roku, za sprawą Płockiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru, powołano do życia Teatr Miejski, wkrótce nazywany imieniem Jerzego Szaniawskiego.

 

Rozpoczęta w 2006 roku rozbudowa i modernizacja Teatru Dramatycznego pozwoliła uzyskać dodatkową przestrzeń i nadała temu miejscu nowoczesnego charakteru. Dobudowane zostało nadscenie, powiększono rozmiary sceny, którą dodatkowo wyposażono w mechanicznie opuszczany orkiestron dla orkiestry operowej. Odbudowana została również scena kameralna, a także scena Piekiełko, w której realizowane są monodramy i małe formy teatralne. Za te działania Teatr Dramatyczny wyróżniono w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku 2007.

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku – wydarzenia

Od początku swojego istnienia Teatr Dramatyczny współpracował z największymi sławami polskiej sceny teatralnej. Wśród znamienitych postaci warto wspomnieć tu m.in. Mirę Zimińską, Gabrielę Zapolską, Ludwika Solskiego, a współcześnie – Grażynę Zielińską, Jana Nowickiego, Katarzynę Anzorge, Magdalenę Bogdan i wielu innych. Na deskach teatru wystawiono wiele cenionych przez publiczność spektakli. W repertuarze Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego znalazły się sztuki takie jak MaydayWyspa HobsonaCzarne czereśnieWujaszek WaniaSzatan z siódmej klasyWeekend z kochankiem.

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku – spektakle 2022

Jakie wydarzenia odbędą się w najbliższym czasie w Teatrze Dramatycznym w Płocku? Spektakle 2022 już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem wśród publiczności! Bilety znikają jak za dotknięciem magicznej różdżki! Jednym ze spektakli, które będzie można zobaczyć na scenie jest Najsłodszy owoc Stefana Vogla, w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza. To niezwykła komedia, pełna zwrotów akcji i niesamowitych perypetii bohaterów, która opowiada o zamianie ról – wszak trawa jest zawsze bardziej zielona u sąsiada, czy nie warto więc sprawdzić, jak wygląda jego wspaniałe życie? W rolach głównych pojawią się znani aktorzy filmowi i serialowi: Anna Matysiak, Edyta Herbuś, Joanna Jabłczyńska, Kaja Paschalska, Alicja Kwiatkowska, Paweł Okraska, Krzysztof Wieszczek, Adam Adamonis i Bartek Firlet. Choreografię przygotowała jedna z uczestniczek programu Taniec z Gwiazdami – Jania Lesar. Spektakle w Płocku to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć na żywo ulubionych artystów.

 

Kolejnym wydarzeniem, które odbędzie się w Teatrze Dramatycznym w Płocku, jest Platynowy Koncert Czerwonych Gitar, czyli niezwykłe podsumowanie 55-letniej działalności grupy muzycznej. Artyści zagrają zarówno największe, znane wszystkim przeboje, jak i zupełnie nowe utwory. Występ urozmaici pokaz multimedialny z historią zespołu.

 

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Teatr Dramatyczny w Płocku?
Teatr Dramatyczny w Płocku znajduje się na Nowym Rynku 11 w nowoczesnym i zmodernizowanym budynku.
Jakie wydarzenia odbyły się w Teatrze Dramatycznym w Płocku?
W Teatrze Dramatycznym w Płocku odbywają się przedstawienia teatralne i koncerty. Publiczność miała okazję oglądać m.in. spektakle Mayday, Szatan z siódmej klasy, Weekend z kochankiem, Czarne czereśnie i wiele innych.
Kiedy utworzony został Teatr Dramatyczny w Płocku?
Teatr Dramatyczny w Płocku utworzony został 20 sierpnia 1812 roku, dzięki staraniom Rajmunda Rembielińskiego.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też