Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Nowa Miodowa

Nowa Miodowa

Warszawa, Rakowiecka 21
Nowa MiodowaOpisWydarzeniaObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Nowa Miodowa – Sala Koncertowa ZPSM Nr 1 w Warszawie

Za projekt sali odpowiadał Tomasz Konior i Konior Studio – zespół odpowiedzialny m. in. za siedzibę Akademii Muzycznej w Katowicach, a przede wszystkim za fantastyczną siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. 

Nad akustyką sali czuwał mistrz Yasuhisa Toyota – dyrektor i główny projektant renomowanej firmy zajmującej się inżynierią akustyczną Nagata Acoustics z Los Angeles i Tokio, autor niezwykłej Elbphilharmonie w Hamburgu,  Walt Disney Concert Hall, Bard College Performing Arts w Nowym Jorku, Suntory Hall w Tokio i wielu innych najlepszych sal koncertowych na świecie.

Budynek przy Rakowieckiej 21 od zawsze związany był z dziećmi – wzniesiono go w 1901 r. jako Dom Sierot Dziewcząt do końca pełnił rolę sierocińca. Przez wiele lat opuszczony i niszczejący, dzisiaj, rozbudowany o nowoczesną część muzyczną i salę koncertową stał się siedzibą Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 – domem edukacji muzycznej i równocześnie najwyższej jakości  muzyki.

Zapraszamy Państwa do kameralnej, niezwykłej przestrzeni wypełnionej naturalnym drewnem, której intymny układ sprawia, że widz pozostaje zawsze blisko artystów i muzyki.

Wydarzenia

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn