Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce MOSiR Rumia

MOSiR Rumia

Rumia, Mickiewicza 49
MOSiR RumiaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi to wyjątkowe miejsce, z którego atrakcji chętnie korzystają zarówno dorośli, jak i dzieci oraz młodzież. W skład MOSiR-u w Rumi wchodzą takie obiekty, jak pływalnia, stadion miejski, boiska, siłownia, antresola, sala konferencyjna oraz sala fitness.

Mieszkańcy Rumi i pobliskich miejscowości mogą skorzystać dodatkowo z efektownej hali widowiskowo-sportowej, której powierzchnia wraz z zapleczem oscyluje w granicach 2300 metrów kwadratowych. Obiekt przystosowany został do przyjęcia nawet 1000 osób, w tym 400 na samych trybunach. Na hali odbywają się różne eventy – zarówno rozgrywki sportowe, jak i okolicznościowe wydarzenia tematyczne. Bilety na imprezy często zakupić można w wygodnej sprzedaży elektronicznej.

MOSiR Rumia – koncerty i wydarzenia muzyczne

Początkiem 2023 roku na hali widowiskowo-sportowej w Rumi wystąpił polski zespół pop-rockowy Pectus. Artyści zaprezentowali gościom zarówno specjalny program świąteczno-kolędowy, jak i swoje autorskie utwory. Data koncertu została przełożona z powodu choroby wokalisty – impreza miała odbyć się początkowo 3 tygodnie wcześniej, 17 grudnia.

Jakie jeszcze eventy muzyczne organizuje MOSiR Rumia? Bilety na koncert Ryszarda Rynkowskiego również wyprzedały się w bardzo szybkim tempie. Artysta wystąpił w Rumi z okazji Rumskiego Dnia Seniora. Wejściówki na show udostępniane były w pierwszej kolejności posiadaczom Rumskiej Karty Seniora oraz osobom, które złożyły wniosek o jej wydanie.

Mieszkańcy Rumi mieli okazję bawić się również na imprezie organizowanej z okazji Dnia Patrona Rumi, św. Jana Bosko. W programie obchodów znalazł się m.in. koncert Bartosza „Bartasa” Szymoniaka oraz występ Majki Jeżowskiej z zespołem.

MOSiR Rumia – wydarzenia tematyczne

MOSiR Rumia regularnie organizuje różnorodne imprezy tematyczne. W ostatnich tygodniach na terenie obiektu odbył się Walentynkowy Turniej Tenisa Stołowego, w którym udział wzięły osoby w różnych kategoriach wiekowych. Cały event miał charakter otwarty – w imprezie startowali wszyscy chętni, bez względu na płeć, wiek i miejsce zamieszkania.

W grudniu mieszkańcy Rumi i pobliskich miejscowości mogli wziąć udział w konkursie na najładniejszą szopkę kaszubską. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez parafialny oddział Akcji Katolickiej, który działa w ramach parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi, oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Rumia. Co więcej, na antresoli hali sportowo-widowiskowej w Rumi odbyła się także wystawa szopek – chętnie mieli okazję zobaczyć najkreatywniejsze projekty uczestników konkursu.

W październiku zorganizowano z kolei XXXVII Bieg Pokoju i Marsz NW w ramach Kaszubskiego Grand Prix Małego Trójmiasta. Uczestnicy zmierzyli się w biegu oraz chodzie nordic walking na dystansie 5 kilometrów. W evencie udział brali także najmłodsi – bieg dla dzieci odbył się zaraz po dekoracji zwycięzców.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się MOSiR Rumia?
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi znajduje się na ulicy Mickiewicza 49. W bliskiej odległości od obiektu jest przystanek autobusowy, gdzie kursują m.in. linie 86, 87, 173 oraz J.
Jakie wydarzenia odbywają się w MOSiR Rumia? Koncerty i eventy sportowe
Imprezy sportowe to niejedyne wydarzenia, jakie organizuje MOSiR Rumia. Koncerty i muzyczne wystąpienia również przyciągają całe tłumy chętnych. Bilety na eventy dostępne są często w różnych wariantach – zarówno podstawowym, jak i ulgowym.
Kiedy został otworzony MOSiR Rumia?
Dokument w sprawie utworzenia obiektu MOSiR Rumia wszedł w życie 1 stycznia 1976 roku. Placówka funkcjonuje już 47 lat.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też