Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Miejsce Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

Dębica, Sportowa 28
Miejski Ośrodek Kultury w DębicyOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy zajmuje się upowszechnianiem kultury i sztuki poprzez edukację społeczeństwa oraz poszukiwanie nowych form działalności kulturalnej. Jego misją jest wspieranie i organizowanie amatorskiej twórczości artystycznej, a także kultywowanie i rozwijanie twórczości ludowej.

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy promuje dębickich twórców, realizuje przedsięwzięcia artystyczne o zasięgu lokalnym i ponadlokalnym, prowadzi też zajęcia artystyczne. Instytucja dba o podtrzymywanie więzi artystów oraz ludzi kultury z ich rodzinnym miastem, prezentując ich dorobek. Zajmuje się popularyzacją poszczególnych dziedzin sztuki i promuje jej twórców. Organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy wydarzenia mają charakter artystyczny, rozrywkowy, patriotyczny, religijny oraz rocznicowy.

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy – wydarzenia

Do wydarzeń odbywających się w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy należą koncerty, spektakle, spotkania autorskie, konferencje oraz warsztaty. Instytucja jest organizatorem i współorganizatorem licznych imprez miejskich oraz inicjatyw o zasięgu powiatowym i ogólnopolskim. MOK odpowiada za wiele konkursów i przeglądów artystycznych takich jak Festiwal Tańca ,,Złoty Gryf”, Konkurs Wokalny ,,Tylko Polska Piosenka” czy Galicyjskie Konfrontacje Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych. Spektakle Pikantni, Przygoda z ogrodnikiem i Jesus Christ Super Star to kolejne ciekawe propozycje, jakie przygotował dla widzów Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Bilety na wydarzenia można było kupić wygodnie przez internet.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy koncerty zagrali m.in. Andrzej Piaseczny, IRA, Artur Rojek, Alicja Majewska, Ørganek, Kortez i Janusz Radek. Bilety na występy polskich gwiazd były dostępne w sprzedaży online.

Jakie atrakcje dla mieszkańców miasta i okolic planuje na nadchodzący rok Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy? Koncerty w 2022 zapowiedzieli Sławek Uniatowski i Teresa Werner. W najbliższym czasie przed dębicką publicznością wystąpią także Kabaret Nowaki i Kabaret Paranienormalni. Do zaplanowanych na 2022 rok przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy wydarzeń należy także recital piosenek Edith Piaf na Walentynki. Bilety na koncerty i występy kabaretowe są już dostępne na naszej stronie!

W Sali widowiskowej DK Mors, będącej częścią dębickiego MOK-u, odbyły się Spotkania z folklorem. Koncerty muzyki ludowej i pokazy tańca przyciągnęły liczną publiczność. Polki, oberki, tańce huculskie i rosyjskie to tylko część programu artystycznego uzdolnionych wykonawców, którzy odwiedzili Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Bilety na wydarzenia można było nabyć w DK Mors.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy?
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy mieści się przy ul. Sportowej 28. Główną siedzibą instytucji jest Dom Kultury „Mors”.
Jakie wydarzenia odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy?
W Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się występy w ramach Spotkań z folklorem, Dębica Open Festival, Podkarpacki Festiwal Piosenki „Śpiewaj razem z nami” oraz Festiwal Teatru „Pajace”. W dębickim MOK-u wystąpili także Kortez i Artur Rojek. Współorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy koncerty popularnych wykonawców muzyki alternatywnej cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Kiedy utworzony został Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy?
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy wpisano do rejestru instytucji kultury gminy miasta Dębica 28 maja 1992 roku. Strukturę organizacyjną instytucji tworzą Dom Kultury „Mors”, Galeria Sztuki oraz Dom Kultury i Kino „Śnieżka”.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też