Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Miejsce Miasteczko Akademickie Politechniki Rzeszowskiej

Miasteczko Akademickie Politechniki Rzeszowskiej

Rzeszów, Akademicka 1
Miasteczko Akademickie Politechniki RzeszowskiejOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła działalność 1 października 1974 roku, choć jej początki sięgają lat 50., kiedy to utworzono Wieczorową Szkołę Inżynierską w Rzeszowie. Dziś placówka ta kształci na 7 wydziałach ponad 14000 studentów, w tym – jako pierwsza uczelnia techniczna w kraju – pilotów lotnictwa cywilnego. Patronem politechniki jest Ignacy Łukasiewicz – jego osiągnięcia nawiązują do tradycji górnictwa i przemysłu naftowego w regionach, w których zlokalizowana jest uczelnia.

Miasteczko Akademickie Politechniki Rzeszowskiej umiejscowione jest blisko centrum miasta między ulicą Podkarpacką a aleją Powstańców Warszawy. Znajduje się tam sześć akademików: "Akapit", "Alchemik", "Ikar", "Nestor", "Pingwin" oraz "Promień". Wszystkie domy studenckie są świetnie wyposażone – na terenie każdego z budynków znajduje się siłownia, świetlica, sklepik, a także pralnia. W każdym pokoju dostępny jest telefon stacjonarny do wykonywania połączeń zarówno między pokojami, jak i na zewnątrz uczelni. Studenci mogą skorzystać także z gniazda telewizji kablowej oraz lokalnej sieci komputerowej. Na terenie obiektów znajdują się dodatkowo boiska, hale sportowe oraz parkingi.

W miasteczku studenckim zainstalowany jest także monitoring, a całego obiektu strzeże profesjonalna ochrona. Domy studenckie zapewniają zakwaterowanie dla około 2500 studentów. Przyszli adepci pilotażu mają dodatkowo do dyspozycji dom studencki "Aviata", który zlokalizowany jest obok lotniska w Jasionce koło Rzeszowa.

Miasteczko Akademickie Politechniki Rzeszowskiej – wydarzenia

Zorganizowanych przez Miasteczko Akademickie Politechniki Rzeszowskiej wydarzeń i koncertów jest naprawdę mnóstwo. Największą jednak popularnością cieszą się Rzeszowskie Juwenalia. Ten festiwal kultury studenckiej tradycyjnie kończy się Wielkim Koncertowym Finałem, który ma miejsce na terenie Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.

To wielkie wydarzenie uświetnili swoimi koncertami tacy artyści, jak O.S.T.R., Bajm, Lady Pank, Gibbs, Łydka Grubasa, Kabe X Miszel, Kult, Maryla Rodowicz, Zalewski oraz Malik Montana.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Miasteczko Akademickie Politechniki Rzeszowskiej?
Miasteczko Akademickie Politechniki Rzeszowskiej znajduje się przy ulicy Akademickiej 1 w Rzeszowie.
Jakie wydarzenia odbywają się w Miasteczku Akademickim Politechniki Rzeszowskiej?
W Miasteczku Akademickim Politechniki Rzeszowskiej odbywają się koncerty i eventy tematyczne. Bilety na rzeszowskie eventy nabyć można drogą online.
Kiedy zostało otworzone Miasteczko Akademickie Politechniki Rzeszowskiej?
Historia Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej sięga lat 70.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też