Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Stadion Miejski Rzeszów

Stadion Miejski Rzeszów

Rzeszów, Hetmańska 69
Stadion Miejski RzeszówOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Stadion Miejski Rzeszów to obiekt sportowy, który jest własnością Miasta Rzeszów i użytkuje go drużyna piłki nożnej – Stal Rzeszów. Na stadionie odbywają się głównie rozgrywki piłkarskie oraz żużlowe ale nie brakuje tu również wydarzeń kulturalnych czy rozrywkowych. Bilety na wszystkie eventy można nabyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl

Stadion Miejski Rzeszów – wydarzenia rozrywkowe oraz sportowe

Stadion Miejski Rzeszów to obiekt położony w samym centrum stolicy województwa Podkarpackiego. Został on wybudowany na początku II połowy XX wieku i od tamtej pory przeszedł kilkukrotne modernizacje. W 2012 roku do użytku została oddana wschodnia trybuna wyposażona w komfortowe zadaszenie, a także park maszyn dla pojazdów żużlowych.

Warto nadmienić, że stadion ma pojemność w wysokości 11 547 miejsc. Współgospodarzami obiektu są obecnie dwie drużyny – Stal Rzeszów oraz Resovia Rzeszów.  Warto nadmienić, że oba kluby mają ogromne ambicje, w tym awans do Ekstraklasy, dlatego miłośnicy sportu mogą liczyć na emocjonujące widowiska z udziałem piłkarzy.

Stadion Miejski Rzeszów – ważne mecze

Na Stadionie Miejskim w Rzeszowie odbyło się wiele kluczowych meczów dla drużyn Stal Rzeszów oraz Resovia. Ale w obiekcie swoje mecze rozgrywały drużyny biorące udział w eliminacjach do Mistrzostw Europy kobiet U-17, w których brała udział także reprezentacja Polski. Z kolei w październiku 2021 roku widzowie mogli oglądać starcie drużyny narodowej Niemiec oraz reprezentacji Polskiej, spotkanie to zakończyło się bez bramki.

Stadion Miejski Rzeszów – koncerty

W pierwszej połowie maja 2021 roku zakończyła się ostatnia modernizacja Stadion Miejski Rzeszów. Koncerty czy inne wydarzenia rozrywkowe odbywające się na stadionie odchodzą do przeszłości. Organizatorzy tłumaczą tę decyzję kosztownymi naprawami murawy.

Jak konstatuje Artur Gernard z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa: –  Jest to arena dedykowana rozgrywkom sportowym, jest nowa murawa sztuczna, jest instalacja podgrzewająca murawę i w związku z tym nie można stawiać tam konstrukcji takich jak scena. Nie mogą tam też wjeżdżać samochody techniczne. – i dodaje: Chcielibyśmy uniknąć takich sytuacji, żeby po jednorazowym koncercie, nawet ważnym, inwestować kilkadziesiąt tysięcy złotych w wymianę murawy. Chcemy, żeby to miejsce służyło jak najdłużej i jak najlepiej piłkarzom i sportowcom ogólnie”.

Stadion Miejski Rzeszów – bilety na koncerty i mecze

Chciałbyś wybrać się na wydarzenie sportowe organizowane na Stadionie Miejskim Rzeszów? Bilety możesz kupić wygodnie na stronie eBilet.pl. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem sprzedaży, a w trakcie transakcji dbamy o pełne bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.

Warto również podkreślić, że po zakupie otrzymasz plik z biletami na Twój adres mailowy, który możesz pokazać obsłudze wydarzenia przed wejściem na stadion. Nie musisz nic drukować, wystarczy, że posiadasz urządzenie mobile, takie jak smartfon czy tablet.

Sprawdź ofertę wydarzeń muzycznych, rozrywkowych lub sportowych w Twojej okolicy i zaplanuj ekscytujący wieczór z przyjaciółmi lub rodziną.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Stadion Miejski Rzeszów?
Stadion Miejski Rzeszów znajduje się przy ulicy ul. Hetmańska 69, przy skrzyżowaniu z ulicą Powstańców Warszawy.
Jakie wydarzenia odbywają się w Stadion Miejski Rzeszów?
W Stadion Miejski Rzeszów odbywają się liczne wydarzenia sportowe. W przeszłości stadion był również miejscem imprez rozrywkowych i muzycznych. W obiekcie dotychczas pojawiły się takie gwiazdy jak: członkowie zespołu Hey, Piotr Rogucki, Zakopower czy Kayah.
Kiedy został otworzony Stadion Miejski Rzeszów?
Stadion Miejski Rzeszów został otworzony w 2006 roku i na co dzień jest użytkowany przez drużynę Stal Rzeszów.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też