Lotnisko - Muzeum Lotnictwa Polskiego

Lotnisko - Muzeum Lotnictwa Polskiego

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie to najważniejsza placówka gromadząca eksponaty związane z dziedzictwem lotniczym w Polsce. Obiekt nie tylko pełni funkcję muzealną, ale także organizuje wydarzenia edukacyjne, konferencje na temat historii lotnictwa oraz wydaje własne publikacje, posiada także swoją bibliotekę mieszczącą ponad 30 tysięcy pozycji. Obiekt eksponuje ponad 200 statków powietrznych, w tym samoloty militarne, helikopter papieski oraz wiele innych. W 2014 roku CNN umieścił Muzeum Lotnictwa w Krakowie na ósmym miejscu swojej listy najlepszych muzeów lotnictwa na świecie. Na terenie Muzeum odbywa się corocznie Małopolski Piknik Lotniczy, a także jeden z największych festiwali muzycznych w Polsce, Kraków Live Festival.

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie — historia obiektu

Lotnisko wojskowe Rakowice-Czyżyny było jednym z najstarszych stałych lotnisk w Europie. Powstały w roku 1912 na terenie ówczesnych Austro-Węgier obiekt w roku 1917 stał się jednym z punktów etapowych pierwszej europejskiej regularnej linii pocztowej (Wiedeń — Kijów — Odessa). Kiedy Polska odzyskała niepodległość to tutaj stacjonowała 1 Eskadra. Rok 1923 otwarto Cywilną Stację Lotniczą Kraków, a w 1938 uruchomiono międzynarodową linię pocztową Warszawa — Kraków — Budapeszt. Podczas II wojny światowej lotnisko należało do Niemiec. W roku 1964, z powodu rosnącego zbioru statków powietrznych, otwarto muzeum i zorganizowano Wystawę Lotniczą. Nowy budynek muzeum powstał w 2010 roku, zaprojektowany tak, by z lotu ptaka przypominał śmigło.

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie – wydarzenia

W Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbywa się wiele wydarzeń edukacyjnych związanych z muzealnym charakterem obiektu. Jednym z nich jest Małopolski Piknik Lotniczy, na który ściąga wielu pasjonatów awiacji. Piknik organizowany jest co roku, a na jego potrzeby ustanowiono ponownie czynne lądowisko dla lekkich samolotów i śmigłowców. Jednak prawdopodobnie najpopularniejszym wydarzeniem na terenie muzeum jest coroczny Kraków Live Festival. 

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie — koncerty

Kraków Live Festival to jeden z największych festiwali muzycznych w Polsce. Organizowane przez Alter Art wydarzenie pozwoliło polskim fanom na spotkanie z artystami sceny światowej, takimi jak Jay-Z, Rihanna, Muse, Kanye West, Lana Del Rey, Kendrick Lamar i wielu innych. Niewiele wydarzeń w naszym kraju może pochwalić się takim line-upem, co festiwal na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.   

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie —  wydarzenia 2022

W roku 2022 Muzeum Lotnictwa Polskiego znów będzie gościć artystów i fanów muzyki rozrywkowej ściągających tutaj na Kraków Live Festival 2022. Festiwal powraca po latach przerwy, którą wywołała pandemia koronawirusa. Na scenie mają pojawić się między innymi Halsey, Lewis Capaldi, Mimi Webb czy Parcels. Bilety na to wydarzenie to okazja na spotkanie z największymi gwiazdami polskiej sceny rapu (Taco Hemingway, Jan-Rapowanie) i światowej sceny muzyki popularnej.

 

FAQ: 

  • Gdzie znajduje się Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie?
    Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie znajduje się przy alei Jana Pawła II 39, na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny, jednego z najstarszych na świecie.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie?
    W Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie organizowanych jest wiele wydarzeń edukacyjnych i związanych z awiacją, w tym coroczny Małopolski Piknik Lotniczy. Na terenie muzeum odbywa się też co roku Kraków Live Festival, na którym obok wykonawców z Polski występują gwiazdy światowego formatu, takie jak Alt-J, Lana Del Rey czy Wiz Khalifa.

  • Kiedy zostało utworzone Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie?
    Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie powstało w roku 1964.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Lotnisko - Muzeum Lotnictwa Polskiego
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

39
31-864 Kraków

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/