Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Lodowisko Spodek (Satelita)

Lodowisko Spodek (Satelita)

Katowice, al. Korfantego 35
Lodowisko Spodek (Satelita)OpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Wymieniając  ikony kulturalne Katowic i Śląska, z pewnością nie można zapomnieć o katowickim Spodku. Ten symbol miasta tętni życiem przez cały rok, a jednym z jego nieodłącznych elementów jest Lodowisko Spodek, popularnie zwane Satelitą. Stanowi ono serce sportowych emocji i rekreacji dla mieszkańców i turystów. Satelita to przestrzeń o imponujących wymiarach posiadająca trybuny mogące pomieścić nawet do 1500 osób.

To właśnie tutaj od lat królują emocje związane z hokejem. Jest to miejsce rozgrywek ligowych oraz treningów różnych dyscyplin zimowych. Lodowisko Spodek to dom dla Hokejowego Clubu GKS Katowice. Placówka jest także otwarta na wiele różnych form aktywności dla mieszkańców i turystów. – od ogólnodostępnych ślizgawek, przez imprezy tematyczne, aż po organizowane lekcje jazdy na łyżwach. Ponadto dla najmłodszych przewidziane są specjalne zajęcia, które wprowadzają ich w świat sportu w przyjazny i atrakcyjny sposób.

Lodowisko Spodek — wydarzenia

Lodowisko Spodek w Katowicach to również miejsce, gdzie organizowane są specjalne wydarzenia i przedsięwzięcia. W harmonogramie można znaleźć mecze hokejowe, tematyczne eventy czy widowiska na lodzie, takie jak Disney on Ice, czyli objazdowych przedstawień na lodzie. Podczas eventu, w przedstawieniach, skierowanych głównie do dzieci, biorą udział łyżwiarze figurowi wcielający się w role postaci zaczerpniętych z różnych filmów animowanych Disneya.

Jednym z ciekawych przedsięwzięć była również wyjątkowa ślizgawka z udziałem hokeistów GKS Katowice – podczas tego wydarzenia przedstawiciele klubu byli do pełnej dyspozycji kibiców. Zapewniono lekcje jazdy na łyżwach od Mistrza Polski oraz możliwość zdobycia autografu czy zrobienia zdjęcia z ulubionym hokeistą.

Lodowisko Spodek — koncerty w katowickim Spodku

Poza aktywnościami na lodowisku, w Spodku w Katowicach odbywają się różne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Klasyką jesiennych przedsięwzięć w Spodku jest Rawa Blues Festiwal, a nową tradycją może stać się Śląski Rap Festiwal. Spodek stał się legendą polskiej sceny muzycznej, goszcząc wiele znaczących wykonawców zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

Od pierwszego koncertu zespołu Metallica w Polsce w 1987 roku, przez występy takich ikon jak Deep Purple, The Cure czy Genesis, po współczesne występy z udziałem takich artystów jak Rammstein, Green Day czy Depeche Mode – Spodek zawsze był miejscem magicznym dla fanów muzyki na całym świecie. Nie brakowało także koncertów polskich zespołów, jak legendarne występy Dżemu czy Perfect, które stały się wydarzeniami kultowymi dla rodzimej publiczności.

Lodowisko Spodek — bilety

Na wydarzenia organizowane przez Lodowisko Spodek bilety zakupisz drogą internetową, m.in. poprzez portal eBilet.pl, gdzie sprawdzisz także nadchodzące eventy, z możliwością wcześniejszej rezerwacji biletów. Zaobserwuj media społecznościowe Spodka w Katowicach oraz Lodowiska Spodek. Koncerty i wydarzenia na dużą skalę to specjalność ośrodka, stanowiącego wizytówkę Śląska i miasta Katowice. Nie czekaj i bądź na bieżąco!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Lodowisko Spodek?
Lodowisko Spodek, jako część słynnego Spodka, znajduje się w Katowicach, przy Alei Wojciecha Korfantego 35.
Jakie wydarzenia odbywają się na Lodowisko Spodek?
Na Lodowisku Spodek odbywają się różne eventy, począwszy od meczów hokejowych, poprzez imprezy rekreacyjne. Bilety na organizowane przez Lodowisko Spodek wydarzenia, możliwe są do zakupu przez internet, również przez portal eBilet.pl.
Kiedy zostało otworzone Lodowisko Spodek?
Lodowisko Spodek zostało oddane do użytku jako pierwszy obiekt kompleksu Spodka w roku 1969, stając się od tego czasu nieodłączną częścią życia sportowego i kulturalnego miasta Katowice.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też