Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalrzeszowskie-juwenaliajuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskasun-festival
Home Miejsce Kościół św. Krzyża w Krakowie

Kościół św. Krzyża w Krakowie

Kraków, ul. Św. Krzyża 23
Kościół św. Krzyża w KrakowieOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Zlokalizowany przy placu św. Ducha na Starym Mieście, Kościół św. Krzyża w Krakowie to zabytkowy, gotycki kościół, którego powstanie datuje się na początek XIV wieku. W 1528 roku w wyniku pożaru wnętrze kościoła zostało spalone – budynek został odbudowany do 1533 roku, a w latach 1683-1684 i 1896-1898 przechodził kolejne renowacje. Obecnie, Kościół św. Krzyża w Krakowie jest centrum wydarzeń religijnych dla wierzących mieszkańców Krakowa i okolic.

Kościół św. Krzyża w Krakowie – wydarzenia religijne

Historycznym dla historii Kościoła św. Krzyża w Krakowie wydarzeniem były rekolekcje w dniach 16-18 kwietnia 1962 roku, które wygłosił bp Karol Wojtyła. Rekolekcje zatytułowane “Ewangelia a sztuka” zostały spisane za pomocą maszynopisu i przełożone na język włoski, francuski oraz hiszpański – w Polsce publikacja otrzymała tytuł “Najpiękniejszej Książki Roku 2011”.

W Kościele św. Krzyża w Krakowie dochodziło także do duchowych spotkań ze świętymi – dobrym przykładem jest odbywające się 30 maja 2021 roku nabożeństwo do św. Charbela, po którym na wiernych czekało indywidualne błogosławieństwo olejem św. Charbela. Wśród ważniejszych dla parafian Kościoła św. Krzyża w Krakowie wydarzeń znajdują się również rekolekcje wielkopostne, Nowenna, Pasterka, Msza Święta za zmarłych artystów i tym podobne nabożeństwa.

Kościół św. Krzyża w Krakowie – koncerty

Integralną część odbywających się w Kościele św. Krzyża w Krakowie wydarzeń religijnych stanowi muzyka – nie inaczej było podczas rekolekcji dla artystów i miłośników sztuki w dniach 11-13 kwietnia 2022 roku. W programie wydarzenia oprócz eucharystii z nauką rekolekcyjną znalazł się przygotowany przez Kościół św. Krzyża w Krakowie koncert chóru.

Kościół św. Krzyża w Krakowie niejednokrotnie był miejscem wyjątkowych wydarzeń kulturalnych i duchowych – w niedzielę, 23 stycznia 2022 roku w parafii odbył się koncert, podczas którego wspólnie z kościelnym chórem śpiewano najpiękniejsze polskie kolędy. Wśród organizowanych w Kościele św. Krzyża w Krakowie koncertów warto wyróżnić jubileuszowe wydarzenie z okazji 800 lat krakowskiej parafii we wrześniu 2019 roku. Koncert zatytułowany “Nie ma kapłaństwa bez krzyża” był transmitowany w Telewizji Trwam.

Kościół św. Krzyża w Krakowie – wydarzenia specjalne, czyli opery i operetki

Kościół św. Krzyża w Krakowie wyjątkowy dzień przeżywał 7 października 2022 roku. Wtedy o godzinie 19 odbyła się Włoska Gala Operowa – The 3 Tenors & Soprano. W Kościele św. Krzyża w Krakowie koncert zagrali trzej włoscy tenorzy i sopranistka, którzy przenieśli publiczność w świat najsłynniejszych włoskich melodii, takich jak “Tosca”, “La Traviata”, “O sole mio” czy “Mamma”.

Po zakończeniu Włoskiej Gali Operowej w Kościele św. Krzyża w Krakowie koncert rozpoczęła Vienna Opera Gala. Koncert Wiedeński był okazją do posłuchania legendarnych utworów W. A. Mozarta, J. Straussa, F. Lehara i wielu innych kompozytorów.

Kościół św. Krzyża w Krakowie – bilety na nadchodzące wydarzenia i koncerty

Organizowane przez Kościół św. Krzyża w Krakowie wydarzenia i koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wiernych miasta i okolic. To w tym miejscu weźmiesz udział w najważniejszych nabożeństwach i posłuchasz muzyki legendarnych kompozytorów. Jak nie przegapić koncertów odbywających się w Kościele św. Krzyża w Krakowie? Bilety na nadchodzące eventy możesz zarezerwować już teraz przez platformy internetowe, takie jak eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kościół św. Krzyża w Krakowie?
Zlokalizowany na Starym Mieście w samym centrum miasta, Kościół św. Krzyża Krakowie znajduje się przy ul. św. Krzyża 23.
Jakie wydarzenia odbywają się w Kościele św. Krzyża w Krakowie?
Organizowane przez Kościół św. Krzyża w Krakowie wydarzenia obejmują nabożeństwa, uroczystości religijne, koncerty operowe, wspólne kolędowanie, rekolekcje i inicjatywy kulturalne.
Kiedy został otworzony Kościół św. Krzyża w Krakowie?
Rzymskokatolicki Kościół św. Krzyża w Krakowie pochodzi z XIV wieku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też