Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Sala Prowincjalska przy Kościele św. Jacka

Sala Prowincjalska przy Kościele św. Jacka

Warszawa, ul Freta 10
Sala Prowincjalska przy Kościele św. JackaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka w Warszawie to część zespołu klasztornego dominikanów. Instytucja troszczy się o rozwój duchowy wiernych, ale też dba o ich potrzeby kulturalne. Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka współorganizuje koncerty i inne wydarzenia będące okazją do obcowania z twórczością mistrzów muzyki klasycznej. We wnętrzach obiektu rozbrzmiewają dzieła muzyki poważnej oraz kolędy i pastorałki. Sprawdź aktualnie współtworzone przez Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka wydarzenia. Bilety na koncerty zamówisz na naszej stronie internetowej.

Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka – koncerty

Organizowane przez Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka wydarzenia to głównie koncerty. Akustyka obiektu sprzyja wykonywaniu w nim muzyki na żywo. Do interesujących wydarzeń, które odbyły się w omawianej instytucji, należy koncert Kolędy Świata. Piękne wykonania utworów kojarzących się ze świętami podbiły serca publiczności, a bilety cieszyły się sporym zainteresowaniem. W ramach wydarzenia, którego gospodarzem był Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka, można było usłyszeć m.in. Lulajże Jezuniu i Bóg się rodzi. Utwory wykonali świetni wokaliści i Prestige Chamber Orchestra. Uśmiech, wzruszenia, cudowna świąteczna atmosfera – tego wszystkiego doświadczyli goście odwiedzający Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka. Bilety na wydarzenie były dostępne na stronie ebilet.pl.

Omawiając współorganizowane przez Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka koncerty, nie sposób nie wspomnieć o operze Tosca Giacomo Pucciniego. Dzieło słynnego kompozytora zostało wykonane przez włoskich śpiewaków i orkiestrę kameralną. Do zorganizowanych w Kościele Rzymskokatolickim św. Jacka koncertów należy też wyjątkowy koncert Włoscy Artyści w hołdzie dla Jana Pawła II. Wybrane utwory wykonała Rzymska Opera Kameralna.

Jakie wydarzenia kulturalne na najbliższy czas przewiduje Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka? Koncerty 2022, które odbędą się w obiekcie, to The 3 Tenors&Soprano – Włoska Gala Operowa oraz Koncert Wiedeński – Vienna Opera Gala. Co należy wiedzieć o zaplanowanych przez Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka wydarzeniach? The 3 Tenors&Soprano to szczególny koncert trzech włoskich tenorów i sopranistki. Soliści przeniosą słuchaczy w świat słynnych włoskich melodii. Cztery pory roku Vivaldiego również wypełnią wnętrze Kościoła Rzymskokatolickiego św. Jacka. Bilety na wydarzenie są już dostępne.

Drugi z nadchodzących koncertów, których Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka będzie gospodarzem, Koncert Wiedeński, to spotkanie z ariami z oper i operetek wiedeńskich oraz kanonami muzyki klasycznej. Utwory wykonają polscy i włoscy soliści oraz instrumentaliści Rzymskiej Opery Kameralnej. Nad Pięknym Modrym Dunajem czy aria z Księżniczki Czardasza to tylko część dzieł, które będzie można usłyszeć, odwiedzając Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka. Koncerty 2022 przyniosą moc wzruszeń.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka?
Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka znajduje się na Nowym Mieście w Warszawie w dzielnicy Śródmieście przy ul. Freta 8/10.
Jakie wydarzenia odbyły się w Kościele Rzymskokatolicki św. Jacka?
Współorganizowane przez Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka koncerty to m.in. Kolędy Polskie i Kolędy Świata oraz Włoska Gala Operowa. W obiekcie najczęściej odbywają się wydarzenia poświęcone muzyce klasycznej i religijnej.
Kiedy został utworzony Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka?
Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka został zbudowany w latach 1603–1639. W 1944 roku budynek zburzyli Niemcy, a w latach 1947–1959 odbudowywano go pod nadzorem Haliny Kosmólskiej.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też