Newsletter

Na czasie

drift-masterswe-will-rock-youopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka

Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka

Warszawa, ul Freta 10
Kościół Rzymskokatolicki św. JackaOpisLokalizacjaWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka w Warszawie to część zespołu klasztornego dominikanów. Instytucja troszczy się o rozwój duchowy wiernych, ale też dba o ich potrzeby kulturalne. Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka współorganizuje koncerty i inne wydarzenia będące okazją do obcowania z twórczością mistrzów muzyki klasycznej. We wnętrzach obiektu rozbrzmiewają dzieła muzyki poważnej oraz kolędy i pastorałki. Sprawdź aktualnie współtworzone przez Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka wydarzenia. Bilety na koncerty zamówisz na naszej stronie internetowej.

Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka – koncerty

Organizowane przez Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka wydarzenia to głównie koncerty. Akustyka obiektu sprzyja wykonywaniu w nim muzyki na żywo. Do interesujących wydarzeń, które odbyły się w omawianej instytucji, należy koncert Kolędy Świata. Piękne wykonania utworów kojarzących się ze świętami podbiły serca publiczności, a bilety cieszyły się sporym zainteresowaniem. W ramach wydarzenia, którego gospodarzem był Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka, można było usłyszeć m.in. Lulajże Jezuniu i Bóg się rodzi. Utwory wykonali świetni wokaliści i Prestige Chamber Orchestra. Uśmiech, wzruszenia, cudowna świąteczna atmosfera – tego wszystkiego doświadczyli goście odwiedzający Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka. Bilety na wydarzenie były dostępne na stronie ebilet.pl.

Omawiając współorganizowane przez Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka koncerty, nie sposób nie wspomnieć o operze Tosca Giacomo Pucciniego. Dzieło słynnego kompozytora zostało wykonane przez włoskich śpiewaków i orkiestrę kameralną. Do zorganizowanych w Kościele Rzymskokatolickim św. Jacka koncertów należy też wyjątkowy koncert Włoscy Artyści w hołdzie dla Jana Pawła II. Wybrane utwory wykonała Rzymska Opera Kameralna.

Jakie wydarzenia kulturalne na najbliższy czas przewiduje Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka? Koncerty 2022, które odbędą się w obiekcie, to The 3 Tenors&Soprano – Włoska Gala Operowa oraz Koncert Wiedeński – Vienna Opera Gala. Co należy wiedzieć o zaplanowanych przez Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka wydarzeniach? The 3 Tenors&Soprano to szczególny koncert trzech włoskich tenorów i sopranistki. Soliści przeniosą słuchaczy w świat słynnych włoskich melodii. Cztery pory roku Vivaldiego również wypełnią wnętrze Kościoła Rzymskokatolickiego św. Jacka. Bilety na wydarzenie są już dostępne.

Drugi z nadchodzących koncertów, których Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka będzie gospodarzem, Koncert Wiedeński, to spotkanie z ariami z oper i operetek wiedeńskich oraz kanonami muzyki klasycznej. Utwory wykonają polscy i włoscy soliści oraz instrumentaliści Rzymskiej Opery Kameralnej. Nad Pięknym Modrym Dunajem czy aria z Księżniczki Czardasza to tylko część dzieł, które będzie można usłyszeć, odwiedzając Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka. Koncerty 2022 przyniosą moc wzruszeń.

Lokalizacja

Pokaż na mapie i sprawdź noclegi

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka?
Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka znajduje się na Nowym Mieście w Warszawie w dzielnicy Śródmieście przy ul. Freta 8/10.
Jakie wydarzenia odbyły się w Kościele Rzymskokatolicki św. Jacka?
Współorganizowane przez Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka koncerty to m.in. Kolędy Polskie i Kolędy Świata oraz Włoska Gala Operowa. W obiekcie najczęściej odbywają się wydarzenia poświęcone muzyce klasycznej i religijnej.
Kiedy został utworzony Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka?
Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka został zbudowany w latach 1603–1639. W 1944 roku budynek zburzyli Niemcy, a w latach 1947–1959 odbudowywano go pod nadzorem Haliny Kosmólskiej.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn