Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Kompleks Pól Marsowych

Kompleks Pól Marsowych

Wrocław, Aleja Ignacego Jana Paderewskiego 35
Kompleks Pól MarsowychOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teren rekreacyjny przy Stadionie Olimpijskim, znany również jako kompleks Pól Marsowych we Wrocławiu, to miejsce organizacji licznych imprez masowych, wśród których znajdują się zarówno wydarzenia sportowe, jak i koncerty. Obejmujący ponad 105 tys. m2 obszar obejmuje m.in. boisko do streetballa, siatkówki oraz piłki ręcznej i jest często wykorzystywany przy okazji wydarzeń, odbywających się na terenie Stadionu, takich jak imprezy dla biegaczy czy zloty foodtrucków.

Kompleks Pól Marsowych – wydarzenia sportowe

Przytaczając zrealizowane w kompleksie Pól Marsowych wydarzenia sportowe, nie sposób nie wspomnieć o The World Games, zwanych również igrzyskami sportów nieolimpijskich. Rozgrywane od 1981 roku zawody obejmują takie konkurencje, jak bilard, kulturystyka, trójbój siłowy, korfball, ju-jitsu czy wrotkarstwo. 10. edycja tych zawodów, organizowana w 2017 roku we Wrocławiu, uwzględniała 27 sportów oficjalnych oraz 4 sporty pokazowe. W The World Games 2017 wzięło udział 3430 sportowców z 102 reprezentacji, którzy zmagali się w 219 wydarzeniach medalowych.

Organizowane w kompleksie Pól Marsowych wydarzenia, związane z 10. edycją The World Games, uwzględniała przeciąganie liny, piłkę ręczną plażową oraz latające dyski. Odbywająca się pod koniec lipca impreza dostarczyła wielu emocji osobom, które odwiedziły kompleks Pól Marsowych. Bilety na wydarzenie cieszyły się znacznym zainteresowaniem wszystkich miłośników sportowej rywalizacji, niezależnie od ich wieku i sympatii klubowych.

Kompleks Pól Marsowych – koncerty

Warto również podkreślić, że sąsiadujący ze Stadionem Olimpijskim obszar jest również ważnym punktem na muzycznej mapie miasta. Organizowane w kompleksie Pól Marsowych koncerty przyciągnęły tłumy słuchaczy. Jacy artyści mieli okazję wystąpić na organizowanych w kompleksie Pól Marsowych koncertach? Wśród goszczących na scenach kapel nie brakowało ścisłej czołówki największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej.

Osoby, które udały się na zorganizowany w 2008 roku Wroclove Summer Stage, miały okazję zobaczyć m.in. O.S.T.R, Geto Blasta, Marika & Ruff Radics, Ska Cubano, Balkan Beat Box, czy Ky-Maniego Marley’a – syna najbardziej znanego przedstawiciela gatunku reggae, który zaprezentował najbardziej znane przeboje Boba Marley’a, takie jak "No woman, no cry" czy "I shot the sheriff".

Nie mniej imponująco prezentował się line-up na Juwenalia 2010, które również miały miejsce w kompleksie Pól Marsowych. Bilety, wyceniane od 15 do 25 złotych, uprawniały do zobaczenia legend polskiego rocka – Lady Pank oraz Kultu, supportowanych przez szereg zróżnicowanych artystów, takich jak Grubson, Pogodno, Voo Voo, Abradab, Vavamuffin czy Mesajah.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się kompleks Pól Marsowych?
Kompleks Pól Marsowych znajduje się na terenie Stadionu Olimpijskiego, w sąsiedztwie kompleksów wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Obszar ten jest bardzo dobrze skomunikowany – można dotrzeć tam za pomocą tramwajów 9, 17 i 33 oraz autobusów 115 i 259.
Jakie wydarzenia odbywają się w kompleksie Pól Marsowych?
Kompleks Pól Marsowych jest miejscem organizacji licznych koncertów oraz zawodów sportowych, takich jak zrealizowane w 2017 roku The World Games – zawody związane ze sportami, które nie posiadają swojej reprezentacji na igrzyskach olimpijskich.
Kiedy został otworzony kompleks Pól Marsowych?
Kompleks Pól Marsowych został poddany gruntownej modernizacji, która zakończyła się w 2011 roku. Obejmowała ona m.in. nową halę sportową oraz boiska do streetballa oraz piłki ręcznej.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też