Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Klub Muzyczny Faust

Klub Muzyczny Faust

Katowice, Złota 1
Klub Muzyczny FaustOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Klub Muzyczny Faust w Katowicach

Klub Muzyczny Faust w Katowicach jest reaktywacją kultowego Pubu Korba, który powstał w listopadzie 2017 roku. To miejsce, gdzie można usłyszeć muzykę metalową i rockową w jej najbardziej zróżnicowanych i interesujących odmianach – od bluesa aż po black metal. Warto również podkreślić, że Klub Muzyczny Faust słynie z organizacji różnorodnych koncertów, które odbywają się nie tylko w weekendy.

Klub Muzyczny Faust w Katowicach organizuje także wiele innych wydarzeń muzycznych, takich jak jam sessions, koncerty lokalnych zespołów i wieczory tematyczne. Lokal ten oferuje koncerty szerokiego spektrum gatunków muzycznych, obejmujących zarówno muzykę rockową, metalową oraz alternatywną, jak i elektroniczną. Organizowane przez Klub Muzyczny Faust wydarzenia wyróżniają się wyjątkową atmosferą i są przyjazne dla publiczności w różnym wieku. 

Klub Muzyczny Faust: wydarzenia

Na przestrzeni lat, organizowane w Klubie Muzycznym Faust wydarzenia przyciągnęły do lokalu wielu miłośników gitarowych brzmień w najróżniejszych postaciach. Które realizowane przez Klub Muzyczny Faust koncerty najbardziej zapadły w pamięć widzom? Wśród najciekawszych występów, które miały tam miejsce, warto wymienić kilka polskich zespołów, reprezentujących zróżnicowane style muzyki metalowej i rockowej.

Jednym z nich jest zespół Scarlet, grający heavy metal z silnymi wpływami nowej sceny. Założona w 2015 r. grupa komponuje muzykę stanowiącą połączenie hard rocka, heavy metalu i rocka progresywnego. W skład kapeli wchodzą Bartłomiej Dębowski (gitara basowa), Filip Hanszke (perkusja), Jan Popławski (wokal), Karol Skórski (gitara elektryczna/akustyczna, klawisze) oraz Jacek Zych (gitara elektryczna). Innym z wykonawców był wrocławski zespół Undead Phoenix, tworzących utwory z pogranicza thrashu i heavy metalu, chętnie inspirującymi się klasykami z lat 80. 

Wśród zorganizowanych w Klubie Muzycznym Faust koncertów, które cieszyły się największą popularnością, warto wymienić również występ zespołu Kreon, cieszącego się pozycją jednego z niekwestionowanych legend polskiej sceny thrash metalowej. Kreon, założony ponad 30 lat temu pod nazwą Test Fobii, powrócił do aktywności koncertowej po wieloletniej przerwie. Inną kapelą, która uświetniła organizowane w Klubie Muzycznym Faust wydarzenia, był zespół Mentally Blind, wykonujący progresywny metalcore, pełen agresywnych riffów, technicznej precyzji oraz emocjonalnych tekstów.

Klub Muzyczny Faust: koncerty

Wśród zaplanowanych w Klub Muzycznym Faust koncertów na 2023 rok, znajduje się wiele wydarzeń, które z pewnością przyciągną uwagę miłośników muzyki rockowej i metalowej. Jednym z nich jest koncert warszawskiego zespołu From Today. Członkowie kapeli specjalizują się w klasycznym, surowym metalcore’owym brzmieniu, a na swym koncie posiadają debiutancki album "From Today" (2020) oraz występ na głównej scenie festiwalu Pol'n'Rock.

Klub odwiedzi również wyróżniający się nowoczesnym brzmieniem zespół Not This Time z Łodzi, posiadającą w swoim dorobku 3 EP-ki, w tym jedną nagraną na żywo. W harmonogramie katowickiego klubu nie zabraknie również krakowskiego Six Steps Forward, działającej na scenie hardcore’u od 2012 r. Zespół ma na koncie kilka wydanych EP-ek, pełnych ciężkich riffów oraz niekonwencjonalnych tekstów.

To tylko kilka zespołów, które zaprezentują swoje umiejętności na scenie Klubu Muzycznego Faust w 2023 roku. Nadchodzące wydarzenia będą stanowić doskonałą okazję do odkrycia nowych talentów i doświadczenia niesamowitej energii, płynącej z koncertów na żywo.

Klub Muzyczny Faust: bilety

Na koncerty, organizowane w Klubie Muzycznym Faust, bilety można nabyć m.in. w dniu poszczególnych wydarzeń oraz za pośrednictwem platform sprzedażowych.Jeśli jesteś fanem muzyki rockowej i metalowej, Klub Muzyczny Faust może być miejscem w sam raz dla Ciebie, gdzie będziesz mógł cieszyć się koncertami znanych artystów oraz odkrywać nowe zespoły. Przygotuj się na niezapomniane wieczory pełne doskonałej muzyki i niepowtarzalnej atmosfery w Klubie Muzycznym Faust w Katowicach w nadchodzących miesiącach! 

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Klub Muzyczny Faust?
Klub Muzyczny Faust znajduje się w Katowicach przy ul. Złotej 1.
Jakie wydarzenia odbywają się w Klubie Muzycznym Faust?
W Klubie Muzycznym Faust organizowane są różnorodne wydarzenia muzyczne. Można usłyszeć tu muzykę metalową i rockową w najszerszym zakresie, obejmującym gatunki od bluesa do black metalu.
Kiedy został otwarty Klub Muzyczny Faust?
Klub Muzyczny Faust został otwarty w listopadzie 2017 roku. Stanowi on reaktywację kultowego Pubu Korba, który zmienił swoją formułę na klub muzyczny, specjalizujący się w muzyce metalowej i rockowej.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też