Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Miejsce Kino Wolność w Szczecinku

Kino Wolność w Szczecinku

Szczecinek, ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 65
Kino Wolność w SzczecinkuOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kino Wolność w Szczecinku, niegdyś znane jako kino Przyjaźń, to kino jednosalowe, zlokalizowane przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego 65. Odbywają się tu różne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, m.in. pokazy seansów filmowych, jak również koncerty i spektakle teatralne.

Kino Wolność – o obiekcie

Kino Wolność w Szczecinku przeznaczone jest dla ok. 297 widzów. Wyposażone jest w profesjonalny system nagłośnienia Dolby Surround. Przed ekranem zlokalizowana jest scena, na której odbywają się występy estradowe. Kino to jest placówką kulturalną przynależącą do Samorządowej Agencji Promocji i Kultury SAPiK. W 2006 roku obiekt przeszedł modernizację.

Kino Wolność w Szczecinku powstało w 1945 roku. 15 czerwca o godz. 17:00, w budynku poniemieckiego Union – Theater Mieczysław Płatos uruchomił projektor i wyświetlił sowiecki film "Zwycięstwo na południu". Obiekt znajdował się przy u. Bismarcka 15 (obecnie kard. Wyszyńskiego).

Kino Wolność – koncerty

Co odbyło się do tej pory w Kinie Wolność w Szczecinku? Koncerty i inne, wspaniałe imprezy muzyczne, które przyciągnęły miłośników dobrej zabawy. Na scenie obiektu pojawili się m.in. Michał Bajor, Kasia Kowalska, zespół Łzy, Stanisław Sojka, Kult, Raz Dwa Trzy, Justyna Steczkowska, Kamil Bednarek, T. Love, Eleni, Andrzej Piaseczny i wiele innych, znanych szerokiej publiczności twarzy.

Kino Wolność – wydarzenia

Wśród wydarzeń w Kinie Wolność w Szczecinku na uwagę zasługują występy kabaretowe, które rozbawiały widzów do łez. Swoje programy zaprezentowali Kabaret Moralnego Niepokoju, Skeczów Męczących, Piotr Bałtroczyk, Kabaret Młodych Panów, Smile, Paranienormalni i inni.

 

Kino Wolnośćwydarzenia – co jeszcze odbyło się w obiekcie? Mnóstwo interesujących spektakli teatralnych z udziałem znanych, polskich aktorów filmowych i serialowych. To doskonała okazja, aby poznać ulubioną gwiazdę na żywo. Wśród spektakli, które cieszyły się największym zainteresowaniem, znajdują się "Dwie połówki pomarańczy", "Dama bije króla – Szach Mat", "Przekręt (NIE)doskonały", "Kiedy kota nie ma…", "Mężczyzna idealny", "Kłamstwo", "Żona do adopcji", "Weekend z R.", "Szalone nożyczki" i wiele innych. Gdzie można zakupić miejscówki do Kina Wolność? Bilety dostępne są na eBilet.pl

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kino Wolność?
Kino Wolność znajduje się w Szczecinku przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego 65.
Jakie wydarzenia odbyły się w Kinie Wolność w Szczecinku?
W Kinie Wolność w Szczecinku odbyło się wiele wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, w tym koncerty m.in. Renaty Przemyk, T. Love, Kasi Kowalskiej, Stanisława Soyki, Justyny Steczkowskiej i wielu innych wykonawców. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także spektakle teatralne, np. „Kiedy kota nie ma…”, „Kłamstwo” czy „Weekend z R.”
Kiedy zostało utworzone Kino Wolność?
Kino Wolność zostało utworzone w 1945 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też