Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Miejsce Aula Dawnego PWSZ w Legnicy

Aula Dawnego PWSZ w Legnicy

Legnica, ul. Sejmowa 5A
Sprawdź wydarzenia
Aula Dawnego PWSZ w LegnicyOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy to uczelnia publiczna, której początki sięgają 1 lipca 1998 roku, kiedy to została założona jako Wyższa Szkoła Zawodowa. Następnie, od 15 marca 2000 roku aż do końca 2021 roku, funkcjonowała pod nazwą Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy.

Misją placówki jest zapewnienie dostępu do edukacji wyższej osobom, które nie mają możliwości studiowania w dalszych ośrodkach akademickich. Collegium Witelona Uczelnia Państwowa jest jedną z czołowych państwowych uczelni zawodowych w Polsce, z liczbą blisko 14 tysięcy studentów. Oferta edukacyjna uczelni obejmuje dwanaście kierunków studiów – zarówno stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Charakteryzuje się interdyscyplinarnością, z przewagą kierunków humanistycznych. Na terenie uczelni funkcjonują trzy wydziały oraz jednostki ogólnouczelniane.

W roku akademickim 2023/2024 na uczelni studiuje 3419 studentów, w tym 221 w nowo utworzonej filii we Wrocławiu. Zmiana nazwy na Collegium Witelona Uczelnia Państwowa miała miejsce 1 stycznia 2022 roku. Był to również krok w kierunku transformacji uczelni z zawodowej na akademicką. Organizowane na przestrzeni lat w Collegium Witelona Uczelni Państwowej wydarzenia dotyczyły nie tylko inicjatyw dydaktycznych, lecz również kulturalnych.

Collegium Witelona Uczelnia Państwowa – wydarzenia

24 maja 2019 r. miało miejsce wielkie święto studentów – Juwenalia 2019. Zorganizowane na dziedzińcu Collegium Witelona Uczelni Państwowej wydarzenie było okazją do zobaczenia na żywo takich gwiazd jak C-Bool, Brave, DJ Hazel, DJ W, czy DJ Pedroboks. Bilety na event były dostępne wyłącznie w sprzedaży online.

Juwenalia to tradycyjne święto studentów, które co roku przyciąga na dziedziniec Collegium Witelona Uczelni Państwowej w Legnicy tłumy uczestników. Wydarzenie to słynie z niepowtarzalnej atmosfery i obecności czołowych artystów polskiej sceny muzycznej, co przyczynia się do jego rosnącej popularności. Juwenalia w Legnicy to impreza otwarta, skierowana nie tylko do studentów, ale również do wszystkich mieszkańców Legnicy i okolic.

Collegium Witelona Uczelnia Państwowa – koncerty

Wśród mających miejsce w auli Collegium Witelona Uczelni Państwowej koncertów, warto wymienić m.in. występ legendy polskiej sceny muzycznej - Czerwonych Gitar. Ich nieśmiertelne przeboje rozbrzmiewają w sercach Polaków każdego pokolenia, a koncerty zespołu wciąż gromadzą rzesze wiernych fanów. 

Czerwone Gitary to zespół o niezwykle bogatej historii, który powstał w 1965 roku w Gdańsku. Największy rozgłos zespół zdobył w pierwszych pięciu latach swojej działalności, kiedy to powstały ich największe hity, takie jak "Taka jak ty", "Historia jednej znajomości", "Nikt na świecie nie wie", "Biały krzyż", "Wróćmy na jeziora", "Gdy kiedyś znów zawołam cię", "Kwiaty we włosach", "Powiedz stary gdzieś ty był" i "Jesień idzie przez park".

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Collegium Witelona Uczelnia Państwowa?
Collegium Witelona Uczelnia Państwowa znajduje się w Legnicy przy ul. Sejmowej. Kompleks obejmuje m.in. szereg budynków dydaktycznych i dom studenta.
Jakie wydarzenia odbywają się w Collegium Witelona Uczelni Państwowej?
Organizowane przez Collegium Witelona Uczelnię Państwową wydarzenia dotyczą przede wszystkich misji dydaktycznej tej placówki. Warto podkreślić jednak, że aula tego obiektu wielokrotnie była miejscem organizacji zróżnicowanych eventów kulturalnych.
Kiedy została otworzona Collegium Witelona Uczelnia Państwowa?
Collegium Witelona Uczelnia Państwowa powstało w 2022 roku wskutek przekształcenia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy. Pierwotnie placówka ta funkcjonowała jako Wyższa Szkoła Zawodowa i została założona 1 lipca 1998 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też