Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Miejsce Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy

Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy

Legnica, Chojnowska 2
Dziedziniec Akademii Rycerskiej w LegnicyOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy jest częścią powołanej ponad 300 lat temu Józefińskiej Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy – instytucji edukacyjnej mającej podkreślać rangę i aspiracje miasta. Gmach zaprojektowany przez Antonio Martinellego należy do najciekawszych budowli barokowych Śląska.

Aktualnie Akademia jest siedzibą Legnickiego Centrum Kultury, Fundacji Satyrykon i innych instytucji. Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy od lat służy natomiast jako przestrzeń do organizacji różnego rodzaju wydarzeń – koncertów, spektakli, pokazów i spotkań. Historyczny klimat tego miejsca stanowi interesujące tło dla występów gwiazd współczesnej muzyki. Sprawdź organizowane aktualnie przez Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy wydarzenia i nie przegap tych najciekawszych. Bilety na imprezy znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy – koncerty

Współtworzone przez Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy wydarzenia to m.in. występy kabaretowe. Przed publicznością zgromadzoną w tej szczególnej przestrzeni wystąpili m.in. Jerzy Kryszak i Kabaret Paranienormalni. Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy gości też Satyrykon, czyli święto rysunku satyrycznego. W ostatnim czasie wystawom rysunku towarzyszą występy kabaretowe, koncerty, Funny Food – Legnicki Festiwal Smaków oraz Piknik Rodzinny.

Sporym zainteresowaniem publiczności cieszą się współorganizowane przez Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy koncerty. Na scenie obiektu zagrali m.in. Krzysztof Zalewski, Smolik i Kev Fox – ważne nazwiska polskiej alternatywy. W ramach odbywających się na Dziedzińcu Akademii Rycerskiej w Legnicy koncertów wystąpili także Bobby McFerrin, Sobel, Szpaku i Maciej Maleńczuk. Bilety na wydarzenia rozchodziły się bardzo szybko.

Organizowane przez Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy koncerty są także okazją do spotkania z muzyką ludową na żywo. W obiekcie odbywają się występy zespołów folklorystycznych. Festiwal Rytmu „DRUM BATTLE – LEGNICA” jest kolejnym istotnym wydarzeniem współtworzonym przez Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy. Bilety na imprezy odbywające się przy Akademii Rycerskiej można nabyć również na stronie ebilet.pl.

Do kupienia online dostępne są już wejściówki na zaplanowane przez Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy koncerty 2022. Śledź informacje o imprezach, które mają odbyć się w obiekcie. Dzięki temu pozostaniesz na bieżąco z interesującymi wydarzeniami współtworzonymi przez Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy. Koncerty 2022 będą świetną okazją do spotkania z gwiazdami.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy?
Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy znajduje się przy ul. Chojnowskiej 2, przy gmachu Akademii Rycerskiej. 100-letnią kostkę granitową, która posłużyła do wyłożenia jego zabytkowej nawierzchni, odzyskano w 2005 roku z ul. Jaworzyńskiej. Jeśli planujesz wziąć udział w imprezie organizowanej przez Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy, bilety zamów przez internet.
Jakie wydarzenia odbyły się na Dziedzińcu Akademii Rycerskiej w Legnicy?
Do zorganizowanych na Dziedzińcu Akademii Rycerskiej w Legnicy wydarzeń należą Przegląd Kapel Rockowych PKRock'22 + Cochise oraz koncerty zespołów Hunter, Pathfinder i Strachy na Lachy.
Kiedy został utworzony Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy?
Akademię Rycerską w Legnicy utworzono w 1708 roku. Dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy ulokowano przy czworobocznym budynku skrzydła południowego. Otwarcie wspomnianej przestrzeni po przebudowie odbyło się w 2013 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też