Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Akademia Rycerska (Sala maneżowa)

Akademia Rycerska (Sala maneżowa)

Legnica, Chojnowska 2
Akademia Rycerska (Sala maneżowa)OpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Akademia Rycerska to elitarna uczelnia kształcąca młodzież szlachecką, która powstała w Legnicy w 1708 roku. Miejsce to kryje za sobą długą i niezwykle ciekawą historię, jednak najważniejszym zdaje się miejscem stanowiącym centrum dla całej placówki jest gmach, powstały już w 1709. Budynek wielokrotnie na przestrzeni lat był przebudowywany i różne jego elementy pełniły odmienne funkcje. Obecnie na terenie Akademii Rycerskiej swoją siedzibę mają: Legnickie Centrum Kultury, Zespół Szkół Muzycznych, Urząd Stanu Cywilnego oraz Muzeum Miedzi.

Więcej na temat losów budowli oraz historii szkoły można dowiedzieć się z przygotowanej przez Muzeum Miedzi wystawy, która mieści się właśnie w Akademii Rycerskiej. Ta niezwykle charakterystyczna i wzbudzająca ciekawość nazwa sprawia, że stajemy się tym bardziej zainteresowani czy w odbywające się w Akademii Rycerskiej wydarzenia są przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców. Odpowiedź jest prosta: tak! Akademia Rycerska organizuje różnego rodzaju wydarzenia i koncerty, które są przystosowane do potrzeb jak najszerszego grona odbiorców.

Akademia Rycerska – wydarzenia

Wśród organizowanych przez Akademię Rycerską wydarzeń warto wymienić m.in. coroczny plebiscyt Legnicka Książka Roku, w trakcie którego nagradzani zostają autorzy, których twórczość (treść związana z Legnicą, napisana przez autora pochodzącego z Legnicy, bądź wydana w Legnicy) uznana zostaje za najlepszą w danym roku. Tego typu wydarzeniu towarzyszą również koncerty, najczęściej artystów jazzowych. Często nie ma nawet konieczności kupowania biletów, bo wstęp jest całkowicie za darmo.

Poza tym Akademia Rycerska organizuje również niezależne koncerty i festiwale. Przykładem takiej inicjatywy jest Festiwal Chóralny Legnica Cantat, który odbył się w 2021 roku. Niesamowite występy zespołów chóralnych przyciągnęły niemałą publikę i zagwarantowały niezapomniane wrażenia z całego wieczoru.

Wielkim hitem jest także odbywający się rok rocznie Satyrykon. Co to takiego? Otóż, Satyrykon to otwarty konkurs dla rysowników, grafików, malarzy, rzeźbiarzy, fotografików i plakacistów. Prace przyjmowane do konkursu opierają się na tematyce satyrycznej. Wydarzenie ma charakter bardzo luźny i przyjemny, a konkursowi towarzyszą także różnego rodzaju inne atrakcje takie jak koncerty, poczęstunki, występy kabaretowe i inne happeningi. To wydarzenie cieszy się bardzo dużą popularnością i niezmiennie od wielu lat przyciąga wielu zainteresowanych, nie tylko twórców biorących udział w głównym konkursie, ale także obserwatorów, którzy poszukują dobrego sposobu na przyjemne spędzenie dnia.

Akademia Rycerska – bilety

Oferowane przez Akademię Rycerską bilety występują w różnych wariantach, począwszy już od wstępu wolnego! Wiele wydarzeń gwarantuje niezwykłą zabawę i niezwykłe przeżycia za niewielką cenę. W otwartym przez cały rok Muzeum Miedzi pojawiają się zarówno wystawy czasowe, jak i stałe, tak jak wspomniana wcześniej wystawa opowiadająca o historii Akademii. Bilety na nadchodzące wydarzenia można zakupić na miejscu lub poprzez serwis eBilet.pl.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Akademia Rycerska?
Akademia Rycerska znajduje się przy ulicy Chojnowskiej 2 w Legnicy.
Jakie wydarzenia odbywają się w Akademii Rycerskiej?
W Akademii Rycerskiej odbywają się różnego rodzaju wydarzenia takie jak, np. koncerty, wystawy lub festiwale i plebiscyty.
Kiedy powstała Akademia Rycerska?
Akademia Rycerska powstała 11 listopada 1708 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też