Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Miejsce Galeria Szyb Wilson

Galeria Szyb Wilson

Katowice, Oswobodzenia 1
Galeria Szyb WilsonOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Galeria Szyb Wilson to unikalny obiekt, zlokalizowany na terenie historycznego szybu kopalnianego KWK „Wieczorek” w Katowicach. To nie tylko miejsce o bogatej przeszłości, ale także dynamiczna przestrzeń kulturalna, pełniąca obecnie rolę ekspozycyjną.

Obiekt składa się z trzech sal: Małej Galerii, Średniej Galerii i Dużej Galerii. Każda ze stref oferuje gościom wyjątkowe doświadczenia wizualne. Głównym celem placówki jest promowanie młodych talentów w dziedzinie malarstwa, grafiki, fotografii oraz performance’u.

Inicjatorzy całego projektu, Monika Paca i Johann Bros, nie tylko kierują Galerią Szyb Wilson, ale angażują się również w propagowanie sztuki społecznej poprzez Fundację Eko-Art Silesia. Organizacja ta skupia się na promocji utalentowanej młodzieży, dając jej szansę rozwijania swojego artystycznego potencjału.

Poza eventami dedykowanymi miłośnikom sztuki plastycznej, w Galerii Szyb Wilson odbywają się dodatkowo liczne koncerty, festiwale, wykłady tematyczne czy konferencje. Bilety na katowickie wydarzenia dostępne są często w wygodnej sprzedaży online.

Galeria Szyb Wilson – bilety na eventy tematyczne

Jakie wydarzenia organizuje Galeria Szyb Wilson? Bilety na katowickie imprezy często nie są tutaj wymagane – wstęp na eventy tematyczne jest zwykle bezpłatny. W ostatnim czasie na terenie obiektu odbył się Festiwal Pierogów Świata. To kulinarne święto przyciągnęło smakoszy z różnych zakątków Polski, oferując nie tylko tradycyjne polskie pierogi, ale także przekąski kuchni zagranicznych.

Uczestnicy mieli okazję odkryć różnorodność pierogów, które są znane i cenione na całym świecie pod rozmaitymi formami. Niezliczone kombinacje farszy i ciast, przygotowywane na bazie różnych mąk (również bezglutenowych), tworzyły niekończącą się paletę smaków. Uczestnicy mieli szansę spróbować rozmaitych dań – od tradycyjnych, domowych polskich pierogów po egzotyczne smaki hiszpańskie, japońskie, tybetańskie czy hinduskie.

W katowickiej Galerii Szyb Wilson miejsce miał także „Wege Festiwal”. Goście kosztowali najwykwintniejszych dań wegetariańskich i wegańskich, przygotowywanych przez najlepsze restauracje z całej Polski, jak również blogerów specjalizujących się w kuchni bezmięsnej – od przepysznych falafeli i hummusów, przez wege burgery, aż po autorskie wersje domowych potraw, takich jak zupy, desery, ciasta i ciasteczka.

Event ten przeniósł dodatkowo uczestników w podróż po kuchniach świata, prezentując różnorodność kulinarną kultury koreańskiej, tureckiej, hiszpańskiej, perskiej i chińskiej. To nie tylko okazja do degustacji, ale również możliwość odkrywania smaków z najodleglejszych zakątków globu.

Galeria Szyb Wilson – wydarzenia

Sporym zainteresowaniem mieszkańców Katowic cieszyły się targi kosmetyków naturalnych. Podczas wydarzenia przestrzeń Galerii Szyb Wilson wypełniona została bogactwem kosmetyków o prostym składzie, które dostępne były dla odwiedzających w atrakcyjnych cenach. Chętni mogli zaopatrzyć się w takie produkty, jak roślinne masła do ciała, owocowe peelingi, ręcznie wykonane mydła, pachnące olejki do ciała, a także kremy nawilżające.

Targi Ekotyki to nie tylko okazja do zakupów, ale także prawdziwe święto ciała i zmysłów – uczestnicy wydarzenia mieli szansę odkryć różnorodność kosmetyków naturalnych pod okiem doświadczonych ekspertów z branży.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Galeria Szyb Wilson?
Galeria Szyb Wilson znajduje się w Katowicach przy ulicy Oswobodzenia 1
Jakie wydarzenia odbywają się w Galerii Szyb Wilson?
Galeria Szyb Wilson organizuje m.in. eventy tematyczne, koncerty czy konferencje. Bilety na katowickie wydarzenia dostępne są często w wygodnej sprzedaży online.
Kiedy została otworzona Galeria Szyb Wilson?
Historia obiektu sięga 1998 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też