Newsletter

Na czasie

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Filharmonia Śląska w Katowicach

Filharmonia Śląska w Katowicach

Katowice, Sokolska 2
Filharmonia Śląska w KatowicachOpisDojazd i lokalizacjaWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Katowicka filharmonia rozpoczęła swoją działalność w 1945 roku. Przez lata obiekt gościł mnóstwo znanych polskich oraz zagranicznych artystów. Co ważne, placówka organizuje własne festiwale i konkursy, które traktowane są jako niezwykle cenione i prestiżowe wydarzenia kulturalne.

 

Jak zaznaczają gospodarze, misją Filharmonii Śląskiej jest rozpowszechnianie polskiej kultury muzycznej zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Na terenie obiektu odbywają się m.in. koncerty, wydarzenia cykliczne, audycje oraz warsztaty. Bilety na imprezy dostępne są do zakupu drogą online.

Jakie eventy dla najmłodszych organizuje Filharmonia Śląska w Katowicach? 

Muzyczne spotkania dla dzieci cieszą się ogromnym zainteresowaniem gości Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Koncerty odbywają się w każdą niedzielę, regularnie przyciągając całe rodziny. Podczas wydarzenia widownia ma okazję posłuchać wystąpień takich wykonawców, jak Łukasz Szubski czy Krzysztof Włodarczyk.

 

Starsza młodzież może wziąć z kolei udział w specjalnych audycjach, podczas których prezentowane są dzieła z różnych okresów muzycznych. Uczestnicy poznają tajniki zarówno współczesnych kompozycji, jak i tych, powstałych w dawnych latach. Zajęcia dedykowane są uczniom ostatnich klas podstawowych oraz młodzieży ze szkół średnich.

Filharmonia Śląska – koncerty 2022

Jakie imprezy muzyczne zaplanowane są na nadchodzące miesiące w Filharmonii Śląskiej w Katowicach? Koncert, podczas którego katowicki obiekt zostanie wypełniony muzyką Beethovena, odbędzie się jeszcze w 2022 roku. Na scenie wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej, Maciej Tworek oraz Dmytro Choni.

 

Listopad pełen będzie także słynnych kompozycji, które przeznaczone są do wykonywania w plenerze. Artyści zaprezentują program, którego głównym punktem będzie zbiór utworów zatytułowany „Muzyka na wodzie” Georga Friedricha Händla.

Czym wyróżniają się imprezy audiowizualne, które organizuje Filharmonia Śląska w Katowicach? Koncerty, które oprawiane są w specjalne efekty, cieszą się sporą popularnością wśród internautów. Katowicka placówka przygotowała m.in. multimedialny wieczór organowy w ramach 10. Międzynarodowych Dni Henryka Mikołaja Góreckiego. Jak zapewniają gospodarze, spektakle pełne są efektownych obrazów, które transmitowane są na żywo z wnętrza instrumentu.

Warto również przypomnieć, że bilety na imprezy dostępne są w różnych wariantach, zarówno w postaci normalnej, jak i ulgowej.

Filharmonia Śląska – bilety na wydarzenia tematyczne

W Święto Trzech Króli na scenie filharmonii wystąpi Śląska Orkiestra Kameralna, która zaprezentuje widowni najsłynniejsze polskie kolędy. Grupie towarzyszyć będzie Rafał Kłoczko – słynny polski dyrygent, który jest laureatem prestiżowych programów Instytutu Muzyki i Tańca.

Nadchodzące tygodnie to również spektakle pełne pięknych operowych i operetkowych arii. Podczas sylwestrowego koncertu na katowickiej scenie wystąpią tacy artyści, jak Monika Korybalska i Adrian Domarecki. Bilety na wydarzenie dostępne są w sprzedaży internetowej, m.in. na oficjalnej stronie filharmonii.

 

Dojazd i lokalizacja

Pokaż na mapie i sprawdź noclegi

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Muzyka Zespołu Nirvana Symfonicznie

Muzyka Zespołu Nirvana Symfonicznie

26.02-03.09.2023

Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk i inne

SCORPION'S SONGS SYMPHONIC

SCORPION'S SONGS SYMPHONIC

01-03.09.2023

Katowice, Poznań, Wrocław

FAQ

Gdzie znajduje się Filharmonia Śląska?
Obiekt znajduje się w Katowicach na ulicy Sokolskiej 2. W bliskiej odległości od placówki znajdują się liczne strefy parkowania. Co równie ważne, do filharmonii można sprawnie dojechać tramwajami oraz autobusami.
Jakie imprezy odbyły się w Filharmonii Śląskiej w Katowicach?
Koncerty i festiwale to niejedyne imprezy, jakie regularnie organizuje Filharmonia Śląska w Katowicach. Wydarzenia, które cieszą się ogromną frekwencją melomanów, to także wieczory muzyczno-multimedialne oraz eventy dla dzieci.
Kiedy została utworzona Filharmonia Śląska w Katowicach?
Filharmonia Śląska w Katowicach rozpoczęła swoją działalność artystyczną w 1945 roku. Na scenie katowickiej placówki od dziesiątek lat odbywają się różnorodne imprezy, dedykowane zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom oraz młodzieży.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn