Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home breadcrumbs.placeListPage Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki

Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki

Koszalin, Piastowska 2
Filharmonia Koszalińska im. Stanisława MoniuszkiOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki to instytucja kultury, mieszcząca się w Koszalinie. Stworzona została w celu promocji i ochrony kultury muzycznej oraz prezentacji symfonicznej i kameralnej muzyki zagranicznej oraz polskiej. Zlokalizowana jest w budynku przy ulicy Piastowskiej 2. Dyrektorem artystycznym Filharmonii Koszalińskiej od 2005 roku jest Ruben Silva.

 

Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki – o obiekcie

Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki jest najstarszą instytucją tego typu na Pomorzu Środkowym. W ciągu roku organizuje ok. 140, w tym – koncerty symfoniczne. Większość wydarzeń odbywa się w siedzibie instytucji, która posiada optymalne warunki akustyczne. W repertuarze koncertowym Filharmonii Koszalińskiej znajdują się również Piątkowe Wieczory Kameralne oraz letnie koncerty na Rynku Staromiejskim w Koszalinie – Kamerynki.

Filharmonia Koszalińska jest organizatorem wielu koncertów na Pomorzu Środkowym i Zachodnim. Orkiestra występowała także poza Polską: w Danii, Szwecji, w Czechach, Francji, na Słowacji, Ukrainie, a także w Niemczech. Repertuar orkiestry to dzieła instrumentalne oraz wokalno-instrumentalne, m.in.: Ognisty Ptak, IV Symfonia Brucknera, Pietruszka, IX Symfonia Beethovena, utwory Ravela, Debussy'ego, R. Straussa, Prokofiewa, Szymanowskiego, Kilara, Lutosławskiego i innych.

 

Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej nagrała do tej pory 13 płyt, w tym – krążek dedykowany twórcom Andrzejowi Cwojdzińskiemu, Agacie Szymczewskiej i Kazimierzowi Rozbickiemu, a także koncerty fortepianowe Henryka Melcera. Album ten uzyskał tytuł Fonograficznej rewelacji roku przez muzyczny miesięcznik Muzyka 21.

 

Filharmonia Koszalińska – koncerty

Dużym wydarzeniem w Filharmonii Koszalińskiej jest Międzynarodowy Festiwal Organowy, który odbywa się w Katedrze Koszalińskiej rokrocznie od czerwca do sierpnia. W programie festiwalu znajdują się dzieła kameralne, organowe, symfoniczne i wokalno-instrumentalne. Filharmonia Koszalińska przygotowuje także spektakle operowe. Do tej pory zrealizowana została m.in. Tosca Pucciniego, Traviata Verdiego Carmen Bizeta i Carmina Burana Orffa. W okresie karnawału w Filharmonii Koszalińskiej odbywają się koncerty artystów z dziedziny muzyki popularnej, filmowej, rozrywkowej, jazzowej oraz operetkowej. Na scenie pojawili się m.in. Ania Wyszkoni, Justyna Steczkowska, Sławek Uniatowski, Artur Rojek
 i wielu innych.

Filharmonia Koszalińska – koncerty 2022

Jakie wydarzenia odbędą się w najbliższym czasie w Filharmonii Koszalińskiej? Koncerty 2022 zapowiadają się wyśmienicie! Publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w wielkim muzycznym widowisku – Koncerty Muzyki Przedwojennej, Lata 20-te, lata 30-te. Na sali wystąpią m.in. soliści operowi, Straussowska Orkiestra Kameralna, gwiazdy baletu, a także laureaci konkursów muzycznych, wspaniali skrzypkowie i fortepianiści.

 

Filharmonia Koszalińska – wydarzenia 2022 – kolejne widowisko – Koncert Wiedeński! Piękna muzyka, cudowne głosy, orkiestra na żywo, balet, zjawiskowe kostiumy i zespół Straussowski wykonujący utwory Johanna Straussa. Na scenie pojawią się laureaci konkursów muzycznych i artyści, którzy prezentują swoje umiejętności na największych na świecie salach koncertowych.

 

 

Zdjęcie: Marcin.pw, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Filharmonia Koszalińska?
Filharmonia Koszalińska znajduje się w Koszalinie, przy ulicy Piastowskiej 2.
Jakie wydarzenia odbyły się w Filharmonii Koszalińskiej?
W Filharmonii Koszalińskiej odbywają koncerty z cyklu Piątkowe Wieczory Kameralne, spektakle operowe (m.in. Tosca Pucciniego, Traviata Verdiego Carmen Bizeta i Carmina Burana Orffa), a także koncerty artystów z dziedziny muzyki rozrywkowej, m.in. Ani Wyszkoni, Justyny Steczkowskiej, Artura Rojka, Sławka Uniatowskiego.
Kiedy utworzona została Filharmonia Koszalińska?
Filharmonia Koszalińska utworzona została w 1956 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso