Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Centrum Kultury 105

Centrum Kultury 105

Koszalin, Zwycięstwa 105
Centrum Kultury 105OpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Centrum Kultury CK 105 to miejsce o bogatej historii, które stanowi prawdziwy skarb kulturalny Koszalina. Korzenie placówki sięgają roku 1871. Pierwotnie budynek służył jako sala koncertowo-teatralna oraz gospoda. To właśnie tutaj, wśród pięknie urządzonych wnętrz i zielonego ogrodu, odbywały się letnie występy dla gości. Właścicielem tego miejsca przez wiele lat był Walter Lüdtke, znany biznesmen z branży odzieżowo-handlowej. W późniejszych latach opiekę nad placówką przejął Helmut Zels.

Po II wojnie światowej CK 105 przeszło metamorfozę, stając się centrum kulturalnym miasta, które odpowiada za organizację wielu różnorodnych wydarzeń artystycznych. Na terenie obiektu regularnie odbywają się koncerty, wystawy, imprezy plenerowe, festiwale, a także zajęcia artystyczne i nagrania studyjne. Bilety na koszalińskie eventy dostępne są często w wygodnej sprzedaży online, m.in. za pośrednictwem naszej platformy eBilet.pl.

Centrum Kultury 105 w Koszalinie – wydarzenia muzyczne

Jakie imprezy muzyczne organizuje Centrum Kultury 105 w Koszalinie? Koncerty za każdym razem przyciągają na widownię całą masę gości. Latem w placówce pojawił się zespół "Cztery Pory Miłowania", który od lat zachwyca fanów swoją autorską muzyką opartą na wierszach takich znakomitych poetów, jak Piotr Konczak, Bogdan Loebl, Edward Stachura, Aleksandra Bacińska i Tom Borkowski. W skład grupy wchodzi Michał Miotke, Patryk Wendrowski oraz Malwina Groenwald.

W Centrum Kultury 105 w Koszalinie miał także miejsce koncert z okazji cyklu występów muzycznych "Jazzowe Pomorze Zachodnie", które organizowane były przy wsparciu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Mieszkańcy Koszalina mieli okazję doświadczyć magii muzyki jazzowej w wykonaniu grupy Anna Gadt Quartet. Anna Gadt to improwizująca wokalistka, która w swojej sztuce łączy w elementy wolnej improwizacji, muzyki klasycznej i jazzu. Artystka ma na swoim koncie siedem autorskich płyt. Na scenie pojawili się także tacy wybitni muzycy, jak Mateusz Kołakowski, Maciej Garbowski oraz Krzysztof Gradziuk.

Tego wieczoru w Centrum Kultury 105 w Koszalinie zagrała także formacja Krzysztof Kuśmierek Trio. Grupa powstała na bazie projektu Unleashed Cooperation. Muzycy eksplorują różne formy muzycznej wypowiedzi, opierając swoje dzieła na idei otwartości gatunkowej, wolności i nieskrępowanej ekspresji muzycznej. Skład zespołu tworzy Krzysztof Kuśmierek, Patryk Matwiejczuk, a także Flavio Gullotta.

Centrum Kultury 105 w Koszalinie – bilety na wydarzenia

Centrum Kultury 105 w Koszalinie organizuje także eventy dla dzieci i młodzieży. Chętni mieli okazję wziąć udział w dwudniowych Mikołajkowych Warsztatach Tanecznych, podczas których prezentowane były układy do najpopularniejszych piosenek znanych wykonawców i aktualnych hitów muzycznych. Zajęcia prowadzone były przez certyfikowaną instruktorkę Paulinę Baran. Bilety na warsztaty dostępne były już od 20 złotych za osobę.

W kwietniu chętni mogli przystąpić także do warsztatów artystycznych, podczas których prezentowane były techniki wyplatania tradycyjnych palm wielkanocnych. Kolejnego dnia odbyły się również zajęcia z malowania pisanek woskiem pszczelim dla dorosłych. Bilety na warsztaty oscylowały w okolicach 30 i 50 złotych za osobę.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Centrum Kultury 105 w Koszalinie?
Centrum Kultury 105 w Koszalinie znajduje się przy ulicy Zwycięstwa 105.
Jakie wydarzenia odbywają się w Centrum Kultury 105 w Koszalinie?
Centrum Kultury 105 w Koszalinie organizuje m.in. koncerty, eventy tematyczne oraz spotkania autorskie. Bilety na koszalińskie wydarzenia dostępne są często w wygodnej sprzedaży online.
Kiedy zostało otworzone Centrum Kultury 105 w Koszalinie?
Pierwszy teatr w budynku CK 105 otworzono tuż po wojnie. Historia obiektu sięga jednak już 1871 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też