Filharmonia Gorzowska

Filharmonia Gorzowska

Filharmonia Gorzowska to miejska instytucja kultury, zlokalizowana w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Dziewięciu Muz. Dyrektorem obiektu od kwietnia 2021 jest Joanna Pisarewicz. Filharmonia Gorzowska jest częścią Centrum Edukacji Artystycznej. W przyszłości będzie do niego należeć również kompleks szkół artystycznych, a także Dolina Muzyczna. 

Filharmonia Gorzowska – o obiekcie

Goście obiektu mogą korzystać z otwartego dziedzińca wypoczynkowego, bufetu oraz foyer górnego i dolnego. W Filharmonii Gorzowskiej znajduje się sześć sal: główna koncertowa, kameralna oraz cztery sale prób.

 

Sala koncertowa to pierwsza w Polsce sala o zmiennym scenariuszu dźwiękowym. Wyposażona jest w 15 mobilnych, akustycznych reflektorów o wymiarach 330 × 360 cm, które ulokowane są nad sceną, dwustronne, mobilne dyfuzory sceniczne, a także kurtynę akustyczną, która stanowi pochłaniające lub odbijające fale dźwiękowe tło.

 

W obiekcie działa pierwsza orkiestra, składająca się z muzyków etatowych. Jej działalność rozpoczęła się w momencie otwarcia obiektu w maju 2011 roku.

 

Jej dyrektorem i założycielem był Piotr Borkowski. Członkami Filharmonii są muzycy, pochodzący z Polski i różnych stron świata, m.in. z Niemiec, Włoch, Japonii oraz Południowej Afryki. Artyści zadebiutowali wykonaniem IX Symfonii Ludwiga van Beethovena, wspólnie z Orkiestrą Miasta Frankfurt nad Odrą.

Filharmonia Gorzowska – koncerty

W Filharmonii Gorzowskiej odbywa się wiele niesamowitych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Publiczność tłumnie przybywa na koncerty i spektakle teatralne z udziałem znanych, polskich i zagranicznych gwiazd.

 

Koncerty w Filharmonii Gorzowskiej cieszą się ogromną popularnością. Na scenie pojawili się m.in. 10 Tenorów, Kuba Badach, Alicja Majewska, Micromusic, Stanisław Soyka, Kasia Kowalska, Edyta Geppert, Dawid Podsiadło. Odbyły się tu również koncerty IRA, Pawła Domagały, Korteza, Marcina Wyrostka i wielu innych.

 

Dużą popularnością cieszył się w Filharmonii Gorzowskiej koncert LemON, który wyruszył w drugą części trasy akustycznej. Zespół wykonał swoje najpopularniejsze utwory z albumów studyjnych w aranżacjach akustycznych. Bilety na to wydarzenie sprzedały się błyskawicznie!

 

Publiczność uwielbia dobrą zabawę, nic więc dziwnego, że na występie kabaretu Ani Mru Mru pojawiła się pełna sala spragnionych śmiechu widzów. Marcin Wójcik, Michał Wójcik oraz Waldemar Wilkołek jak zwykle nie zawiedli – w przezabawny sposób poruszyli sprawy życia codziennego, bawiąc słuchaczy do łez!

 

Wśród wydarzeń w Filharmonii Gorzowskiej wymienić należy również występ Waldemara Malickiego, który zaprezentował program Naga prawda o klasyce. Muzyczne widowisko bogate w niezwykły humor, mnóstwo dystansu i niebanalna forma artystyczna zachwyciły publiczność.

Filharmonia Gorzowska – koncerty 2022

Filharmonia Gorzowska – koncerty 2022 to wiele emocji, wzruszeń, uśmiechu. Już niebawem na scenie pojawią się kolejne gwiazdy, które poruszą publiczność. Odbędą się tu koncerty Varius Manx i Kasi Stankiewicz, niezwykły Koncert Wiedeński z muzyką Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kalmana, Queen symfonicznie – a to nie wszystko! Wśród wydarzeń 2022 w Filharmonii Gorzowskiej pojawią się również spektakle Dziadek do orzechów Polskiego Baletu Królewskiego oraz wspaniała komedia – Przygoda z ogrodnikiem Norma Fostera!

Często zadawane pytania dotyczące Filharmonii Gorzowskiej

Gdzie znajduje się Filharmonia Gorzowska?

Filharmonia Gorzowska znajduje się w Gorzowie Wielkopolskim, przy ulicy Dziewięciu Muz.

 

Jakie wydarzenia odbyły się w Filharmonii Gorzowskiej?

W Filharmonii Gorzowskiej odbywają się różne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Miały tu miejsce m.in. koncerty Kuby Badacha, Alicji Majewskiej, 10 Tenorów, Micromusic, Stanisława Soyki, Kasi Kowalskiej, Dawida Podsiadło, a także występy kabaretów – Ani Mru Mru i wiele innych.

 

Kiedy utworzona została Filharmonia Gorzowska?

Filharmonia Gorzowska została otwarta w maju 2011 roku.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC BY-SA 3.0

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Filharmonia Gorzowska
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Dziewięciu Muz 10
66-400 Gorzów Wielkopolski

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/