Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Jazz Club Pod Filarami

Jazz Club Pod Filarami

Gorzów Wielkopolski, Jagiełły 7
Jazz Club Pod FilaramiOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Jazz Club Pod Filarami to legendarne miejsce na kulturalnej mapie Gorzowa Wielkopolskiego, które wyróżnia bogata historia, wyjątkowe koncerty i niezwykła atmosfera. Jeśli szukasz miejsca, gdzie muzyka łączy pokolenia i inspiruje do odkrywania nowych dźwięków, to powinieneś zawitać właśnie tutaj, spotkać prawdziwych pasjonatów jazzu!

Jazz Club Pod Filarami — historia

Jazz Club Pod Filarami, którego początki sięgają 1964 roku, to jeden z najstarszych klubów muzycznych w Gorzowie Wielkopolskim. Jest to miejsce, które przez lata przechodziło przez wiele transformacji, przyjmując na stałe jazzowy charakter w roku 1980. Od początku lat 90. klub jest oficjalnie wspierany przez Urząd Miasta Gorzowa, ciesząc się uznaniem zarówno lokalnej społeczności, jak i miłośników jazzu z całej Polski.

 

Jazz Club Pod Filarami — wydarzenia

Już od lat 80. Jazz Club Pod Filarami w Gorzowie Wielkopolskim był sceną dla niezliczonych wydarzeń muzycznych. W trakcie minionych dekad na jego deskach wystąpiło Ponad 400 zespołów i 1500 artystów, tworząc niepowtarzalną mozaikę dźwięków. Choć na scenie dominują Koncerty jazzowe, nie brakuje także innych gatunków muzycznych, takich jak muzyka klasyczna, rock czy rap.

Wysoki poziom artystyczny zawsze był priorytetem klubu – sprawiło to, że na scenie klubu wystąpili najwięksi polscy jazzmani, w tym Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Stańko czy Leszek Możdżer. Jazz Club Pod Filarami to nie tylko przestrzeń dla doświadczonych artystów, ale także miejsce, które wspiera młodych muzyków i propaguje edukację muzyczną. Od 1986 roku klub prowadzi cykl edukacyjny dla dzieci i młodzieży pod nazwą Mała Akademia Jazzu. Dzięki niemu tysiące młodych talentów miało możliwość rozwijać swoje pasje i zdobywać nowe umiejętności muzyczne.

 

Jazz Club Pod Filarami — koncerty

Organizowane w Jazz Club Pod Filarami wydarzenia to niebywała atrakcja dla miłośników jazzu oraz miejsce, gdzie każdy występ staje się niepowtarzalnym zjawiskiem. Przez lata na jego scenie wystąpili artyści znani na całym świecie, tworząc niezapomniane chwile dla publiczności. Gorzów Jazz Celebrations to cykl koncertów, który zapoczątkował nowy rozdział w historii Jazz Club Pod Filarami. Pod tym szyldem na scenie klubu wystąpili artyści światowej klasy, takie jak John Scofield, Nigel Kennedy czy Kurt Elling. To wyjątkowa okazja dla miłośników jazzu, aby spotkać się z największymi gwiazdami muzyki.

Jazz Club Pod Filarami — wyjątkowi artyści

W Jazz Club Pod Filarami prezentowało się i rozwijało swoje kariery wielu czołowych polskich artystów, którzy zmienili świat muzyki jazzowej w kraju i za granicą. Do grupy tej należą m.in. Jan Ptaszyn Wróblewski, czyli jeden z najważniejszych polskich saksofonistów czy Tomasz Stańko, legendarny trębacz, który przyczynił się do kształtowania polskiej sceny jazzowej. W klubie gośćmi byli także wybitny pianista i kompozytor Leszek Możdżer oraz Urszula Dudziak – wyjątkowa wokalistka, która swoim niezwykłym głosem potrafi oczarować każdego słuchacza.

Organizowane przez Jazz Club pod Filarami koncerty, jak m.in. pełny energii i wybuchowej mieszanki bluesa i rocka występ zespołu Gerry Jablonski & The Electric Band. Na scenie klubu wystąpiła także grupa Noah Wotherspoon Band z USA, która zdobyła uznanie dzięki swojemu unikalnemu brzmieniu i doskonałej technice gry. Ich koncert w klubie stanowił istną podróż przez świat bluesa i rocka, która pozostał w pamięci widzów na długo.

 

Jazz Club Pod Filarami — bilety

Jeśli chcesz przeżyć niezapomnianą noc pełną jazzowych brzmień, odwiedź Jazz Club Pod Filarami. Sprawdź nadchodzące wydarzenia i zarezerwuj bilety na niektóre z nich już dziś za pośrednictwem strony internetowej eBilet.pl. Nie przegap okazji, aby zanurzyć się w magicznej atmosferę jednego z najbardziej kultowych miejsc w Gorzowie Wielkopolskim. Odbywające się w Jazz Club pod Filarami koncerty to uczta dla koneserów rozmaitych stylów muzycznych i eksperymentalnych brzmień. Zapewnij sobie uczestnictwo w wydarzeniach dzięki eBilet.pl!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Jazz Club Pod Filarami?
Jazz Club Pod Filarami mieści się przy ulicy Władysława Jagiełły 7 w Gorzowie Wielkopolskim.
Jakie wydarzenia odbywają się w Jazz Club Pod Filarami?
Inicjatywy mające miejsce w lokalu to przede wszystkim koncerty jazzowe, ale także inne formy i gatunki muzyczne, wystawy oraz cykle edukacyjne dla młodych muzyków. Na wydarzenia organizowane przez Jazz Club pod Filarami bilety zakupisz online na eBilet.pl
Kiedy został otworzony Jazz Club Pod Filarami?
Jazz Club Pod Filarami powstał w 1964 roku, jednak swoją obecną formę jako klub jazzowy przyjął od 1980 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też