Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Miejsce Dziedziniec Tama

Dziedziniec Tama

Poznań, Niezłomnych 2
Dziedziniec TamaOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Dziedziniec Tama to kolejne, nieoczywiste miejsce na imprezowej mapie Poznania. Dziedziniec stanowi wewnętrzną część klubu Tama. Miejsce przyciąga fanów muzyki od czerwca 2020 roku, kiedy to odbył się tam inauguracyjny cykl letnich koncertów, w ramach których wystąpili artyści muzyki hip hopowej, akustycznej i rockowej.

Klimatyczna przestrzeń dziedzińca pozwala na organizację zarówno większych koncertów dla kilkuset osób, jak i kameralnych spotkań z artystami. Organizatorzy eventów dbają o różnorodny harmonogram koncertów i wydarzeń na Dziedzińcu Tama. Scena działa głównie wiosną i latem. Jesienią i zimą eventy przenoszą się do wnętrza klubu Tama.

Dziedziniec Tama – wydarzenia

Dziedziniec Tama to przestronny letni ogród i scena plenerowa klubu Tama. Klub słynie jako miejsce imprez muzycznych, nie brakuje tu także wydarzeń dla miłośników sztuk wizualnych, jak wernisaże, wystawy sztuki, a także spotkania z autorami. W ciepłych miesiącach większość wydarzeń odbywa się na zewnątrz, czyli na Dziedzińcu Tama. Zimą eventy organizowane są w środku.

Przestronne wnętrze klubu jest w stanie pomieścić kilkaset osób, co sprzyja organizacji imprez muzycznych i innych eventów. Z klubem związany na stałe jest zespół DJ-ów, muzyków, oświetleniowców oraz artystów, odwzorowujących muzykę za pomocą obrazu. Wszystko to tworzy określony klimat, który stał się marką klubu i motywem przewodnim klubowych gadżetów, które można kupić w sklepie online.

Dziedziniec Tama –  koncerty

Jakie imprezy odbywają się na Dziedzińcu Tama? Koncerty muzyczne koncentrują się wokół różnych nurtów i gatunków muzycznych. Na scenie dziedzińca zagrali m.in. Duet Włodi/1988, czyli jeden z pionierów rapu w Polsce i producent muzyczny znany z duetu Syny oraz  pochodzący z Bigoraja raper Kukon z repertuarem z płyty "Afera". Gratką dla fanów hip-hopowych brzmień był wspólny koncert Peji i Slums Attack z utworami w stylu gangsta rap.

Koncerty na Dziedzińcu Tama to także cięższe metalowe brzmienia. Przykładem może być występ zespołu Dopelord, który muzycznie skupia się wokół takich gatunków jak stoner, doom oraz psychodela. W podobnym klimacie na scenie dziedzińca zagrał zespół Belzebong. Nie zabrakło ciężkich riffów i charakterystycznych kłębów zielonego dymu.

Nieco innym wydarzeń na Dziedzińcu Tama był koncert zespołu Sonbird. Tych czterech młodych chłopaków, pochodzących z Żywca, wykonuje współczesnego indierocka w najlepszym wydaniu. Ich debiutancki płyta – "Głodny" została nominowana do nagrody muzycznej Fryderyk 2020 w kategorii Album Rocku Rock. Zespół w szybkim czasie zyskał także opinię świetnego zespołu koncertowego, o czym można było się przekonać m.in. podczas OFF Festival, Kraków Live Festival, festiwalu Męskie Granie oraz koncercie Dziedzińcu Tama

Dziedziniec Tama – bilety na wydarzenia

Bilety na wydarzenia i koncerty w Dziedzińcu Tama można nabyć online za pośrednictwem strony eBilet.pl. Znajdziesz tu również harmonogram nadchodzących imprez i eventów artystycznych.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Dziedziniec Tama?
Dziedziniec Tama znajduje się na ul. Niezłomnych 2 w Poznaniu.
Jakie wydarzenia odbywają się w Dziedzińcu Tama?
Na Dziedzińcu Tama odbywają się liczne koncerty muzyczne. Wśród nich można wymienić koncert zespołu Sonbird, występ Peji i Slums Attack oraz koncerty metalowe zespołów Dopelord i Belzebong.
Kiedy został otworzony Dziedziniec Tama?
Przylegający do klubu Tama dziedziniec, swoją działalność zaingurował cyklem letnich koncertów w 2020 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też