Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalprojekt-warszawaagnieszka-chylinskajuwenalia-politechniki-lubelskiej

Yes

YesSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Londyn
dyscyplina:
muzycy rozkowi, zespoły rockowe
social media:

Opis

Yes to zespół grający progresywnego rocka. Został założony w Londynie w 1968 roku. Na początku grał zarówno oryginalne piosenki, jak i covery utworów rockowych, popowych, bluesowych i jazzowych. Swoją pierwszą autorską płytę - „The Yes Album” wydali w 1971 roku. Niedługo później ukazały się kolejne - „Fragile”, z popularnym singlem „Roundabout” oraz „Close to the Edge”. Na początku lat 80. nastąpiła zmiana stylu na bardziej popowy, czego efektem był krążek „90125”. Album jest najlepiej sprzedającym się w historii grupy, a najbardziej znany utwór z niego pochodzący to „Owner of a Lonely Heart”. W 1985 roku Yes otrzymali nagrodę Grammy w kategorii Best Rock Instrumental Performance.

 

 

Pomimo licznych zmian składu, Yes przetrwali zmianę pokoleniową i utrzymali swoich fanów. Grupa zawsze przyciągała młodych słuchaczy, a to za sprawą instrumentalnej wirtuozerii, oryginalnych, a często wręcz mistycznych tekstów i robiącego wrażenie, ale jednocześnie stonowanego wokalu. Czternaście spośród ich albumów trafiło na Top 200 w Stanach Zjednoczonych (w tym siedem na Top 10). Siedem ich krążków pokryło się platyną, a cztery złotem. Grupa została wprowadzona do Rock And Roll Hall Of Fame w 2017 roku. Obecnie w skład koncertowy zespołu wchodzą klawiszowiec Rick Wakeman, gitarzysta Trevor Rabin oraz jeden z założycieli, wokalista John Anderson. Zespół Yes w Polsce występował wielokrotnie. Po raz pierwszy pod koniec lat 90., podczas trasy promującej album „Open Your Eyes”. Ich ostatni występ w naszym kraju odbył się w warszawskim Parku Sowińskiego w 2018 roku.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też