Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Katy Perry

Katy Perry

Katy PerryOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

 

Katy Perry urodziła się w 1984 roku w kalifornijskim Santa Barbara jako Katheryn Elizabeth Hudson. Pochodzi z religijnej rodziny, w której nie wolno było słuchać świeckiej muzyki. Dlatego też Katy na początku zamierzała wykonywać gospel. W 2001 roku wydała swój pierwszy album - „Katy Hudson”, na którym znalazł się między innymi chrześcijański rock, ale okazał się sprzedażową klapą. Katy zaczęła tworzyć świeckie piosenki i przeprowadziła się do Los Angeles. Przyjęła także pseudonim artystyczny od nazwiska panieńskiego matki, aby nie być myloną z aktorką Kate Hudson. Przez kolejne lata starała się przebić – śpiewała w chórkach innych artystów i pracowała nad własnym materiałem.

Albumy

Podpisała kontrakt z Capitol Records i w 2008 roku wydała album „One of the Boys”. Pochodzące z niego piosenki „I Kissed a Girl” oraz „Hot n Cold” podbiły listy przebojów. Po tym sukcesie Katy intensywnie koncertowała i przygotowywała materiał na kolejną płytę - „Teenage Dream” z 2010 roku. Znalazł się tam między innymi przebój nagrany ze Snoop Doggiem „California Girls”.  W 2013 roku ukazał się album „Prism” z piosenkami takimi jak „Roar” czy „Unconditionally”.

Koncerty Katy Perry

Wydawnictwo artystki - „Witness” pochodzi z 2017 roku i zawiera piosenki „Chained to the Rhythm”, „Bon Appétit” czy „Swish Swish”. Katy Perry w Polsce wystąpiła w warszawskim klubie Stodoła oraz w TAURON Arenie Kraków. Jej koncerty to show, które zaskakuje a niekiedy szokuje. Nic więc dziwnego, ze bilety na koncert Katy Perry rozchodzą się w błyskawicznym tempie.

 

Źródło zdjęcia: Universal Music Polska

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też