Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Artysta Major Lazer

Major Lazer

Major LazerOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Major Lazer to projekt muzyczny powołany do życia w 2008 roku przez amerykańskiego producenta muzycznego Diplo razem z brytyjskim DJ-em Switchem. Artyści wykonują muzykę elektroniczną. W 2011 roku w miejsce Switcha, który zrezygnował ze współpracy dołączyli producenci muzyczni Jillionaire i Walshy fire. Ich muzyka jest trudna do sklasyfikowania łączy w sobie reggae i dancehall z gatunkami Elektronicznej muzyki tanecznej takich jak moombahton i electro house.

Płyty Major Lazer

Płyty Major Lazer to Guns Don't Kill People... Lazers Do, Free the Universe oraz Peace Is the Mission pochodzący z 2015 roku. Zespół Major Lazer zapowiada czwarty krążek Music Is the Weapon. Zespół stworzył też  album Reincarnated Snoop Dogga, który zadebiutował owym albumem jako Snoop Lion.

 

Pierwszy krążek Guns Don't Kill People... na sklepowe półki trafił w 2009 roku. Wydała go wytwórnia  Downtown Records. Płyta Major Lazer została nagrana na jamajce w wytwórni Tuff Gong. Znalazły się na nim gościnne wokale takich wykonawców jak SantigoldVybz Kartel, Ward 21, Busy Signal, Nina Sky, Amanda Blank, Mr. Vegas, Turbulence, Mapei, T.O.K, Prince Zimboo, Leftside. 

Teledysk to utworu Hold the Line

Teledysk do kawałka Hold the Line wyreżyserowany został przez Ferry'ego Gouwa.  Był nominowany do nagród MTV Video Music Awards 2009 w kategorii teledysk przełomowy. „Hold the Line” znalazł się też w grze FIFA 10. Teledyski do utworów Major Lazer „Pon de Floor” i „Keep It Goin' Louder” został stworzony przez Erica Wareheim'a, który był jego reżyserem. W 2011 roku sample z utworu „Pon de Floor” zostały wykorzystane utworze Beyoncé.

 

W 2010 roku duet stworzył mixtape, który stworzył razem z La Roux, nosił on tytuł  Lazerproof. 20 czerwca 2010 roku wydali EP-kę zatytułowaną Lazers Never Die. Znalazły się na nim dwa nowe utwory i trzy remiksy utworów z pierwszego albumu. Koncerty Major Lazer to duża dawka pozytywnych emocji.

 

Źródło zdjęcia zespołu: Universal Music Polska

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też