Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Ramona Nagabczyńska

Ramona Nagabczyńska

Ramona NagabczyńskaSzczegółyOpisWydarzeniaRamona Nagabczyńska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Choreografka, performerka, reżyserka, aktorka teatralna, tancerka
social media:

Opis

Ramona Nagabczyńska to zdolna tancerka, reżyserka, choreografka, performerka i aktorka teatralna. Swój zawodowy warsztat szkoliła w wielu zakątkach świata. Świetnie dogaduje się z ludźmi, niezależnie od tego czy są to reżyserzy, choreografowie czy też osoby odpowiedzialne za projekty wizualne.

Dotychczasowa kariera artystyczna

Warto wiedzieć, że artystyczna kariera Ramony Nagabczyńskiej trwa od kilkunastu dobrych lat. Jeszcze w 2005 roku pojawiła się w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, a następnie pokazała się widowni w Centrum Teatru i Tańca Zawirowania w Warszawie. Na swoim koncie ma też występy w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, Teatrze Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie, warszawskim Teatrze Rozmaitości, Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie czy też Nowym Teatrze w Warszawie. Spektakle, w których się zaprezentowała to m.in.:

 • „En face” – rola,
 • „Madryt 03” – rola,
 • „Short Cuts” – rola,
 • „Homo querens” – rola,
 • „Chopin ambiente” – rola,
 • „Moment. Gra (dwójka) – rola,
 • „le sni” – rola,
 • „New (Dis)Order – choreografia i reżyseria,
 • „There Might Be Others” – rola,
 • „Zrób siebie” – rola,
 • „Negronautki” – choreografia,
 • „Strach” – pomoc choreograficzna,
 • „Stayin’ Alive” – rola,
 • „Części ciała” – choreografia i reżyseria,
 • „MONSTERA” – rola,
 • „Silenzio!” - rola, choreografia i reżyseria,
 • „Genialna przyjaciółka” – choreografia.

W 2021 roku uhonorowano ją na XIV Międzynarodowym Festiwalu Boska Komedia. Otrzymała wtedy nagrodę za reżyserię spektaklu „Silenzio!” w Nowym Teatrze w Warszawie.

Wiele ciekawych współprac

Wiele lat spędzonych w polskich teatrach oraz zagraniczne podróże sprawiły, że Ramona Nagabczyńska poznała już wielu ciekawych artystów. W tym gronie znajdują się m.in.: Katarzyna Szugajew, Karolina Kraczkowska, Barbara Kinga Majewska, Marta Ziółek, Wiktor Okwar, Rebecca Lazier, Kaya Kołodziejczyk, Magda Jędra, Iwona Pasińska, Małgorzata Wdowik, Wojciech Grudziński, Magda Ptasznik, Paweł Sakowicz, Marysia Stokłosa, Agnieszka Kryst czy też Anna Steller.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Ramona Nagabczyńska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Ramona Nagabczyńska?

Miejscowości, w których Ramona Nagabczyńska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Kim tak właściwie jest Ramona Nagabczyńska?
Ramona Nagabczyńska jest wszechstronnie uzdolnioną kobietą. To tancerka, performerka, reżyserka, aktorka teatralna i choreografka. Swój warsztat doskonaliła w wielu różnych miejscach, dlatego chętnie angażuje się nawet w najbardziej skomplikowane projekty artystyczne.
W jakich spektaklach pojawiła się już Ramona Nagabczyńska?
Ramona Nagabczyńska pojawiła się już w takich spektaklach, jak: „En face” (rola), „Madryt 03” (rola), „Short Cuts” (rola), „Homo querens” (rola), „Chopin ambiente” (rola), „le sni” (rola), „New (Dis)Order” (choreografia oraz reżyseria), „There Might Be Others” (rola), „Zrób siebie” (rola), „Negronautki” (choreografia), „Strach” (wsparcie choreograficzne), „Stayin’ Alive” (rola), „Części ciała” (reżyseria plus choreografia), „MONSTERA” (rola), „Silenzio!” (rola, reżyseria plus choreografia) czy też „Genialna przyjaciółka” (choreografia).
Z jakimi placówkami i artystami współpracowała już Ramona Nagabczyńska?
Ramona Nagabczyńska współpracowała już z wieloma warszawskimi placówkami, takimi jak: Centrum Teatru i Tańca Zawirowania, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Teatr Rozmaitości oraz Nowy Teatr. Dodatkowo jest powiązana z Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu i Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Jeśli chodzi o artystów, z którymi współpracowała Ramona Nagabczyńska, w tym gronie znajdują się przede wszystkim: Katarzyna Szugajew, Anna Steller, Paweł Sakowicz, Magda Ptasznik, Małgorzata Wdowik, Marta Ziółek, Karolina Kraczkowska, Wiktor Okwar, Kaya Kołodziejczyk, Barbara Kinga Majewska czy też Rebecca Lazier.

Fani lubią też

Zobacz też