Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalrzeszowskie-juwenaliajuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Paloma Faith

Paloma Faith

Paloma FaithSzczegółyOpisWydarzeniaPaloma Faith - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
42 lata
data urodzenia:
21.07.1981
miejsce urodzenia:
Londyn, Wielka Brytania
dyscyplina:
Piosenkarka pop, soul i R&B, aktorka filmowa
social media:

Opis

Paloma Faith to urodzona 21 lipca 1981 roku w Londynie brytyjska piosenkarka, autorka tekstów oraz aktorka. Świetnie czuje się w kilku gatunkach muzycznych – pop, jazz, soul i R&B.

Faith swoją karierę rozpoczęła w okolicach 2007 roku i od tego czasu współpracowała głównie z trzema wydawnictwami – Sony Music Entertainment, Epic Records i RCA Records.

Pierwszy album studyjny

Na debiutancki album studyjny brytyjskiej piosenkarki trzeba było poczekać do roku 2009. Wtedy też ukazał się krążek o nazwie „Do You Want the Truth or Something Beautiful?”. Jakie kawałki się na nim znalazły? Przede wszystkim:

 • „Stone Cold Sober”,
 • „Smoke&Mirrors”,
 • „Upside Down”,
 • „New York”.

Paloma zebrała pozytywne recenzje od muzycznego środowiska i szybko przystąpiła do dalszej pracy.

Kolejne krążki i niezapomniane utwory

Szybki wzrost popularności na terenie Wielkiej Brytanii wpłynął na powstanie kilku kolejnych krążków i niezapomnianych utworów. Jeśli chodzi o albumy trzeba wspomnieć o:

 • „Fall to Grace” (2012),
 • „A Perfect Contradiction” (2014),
 • „The Architect” (2017).

To właśnie na tych płytach Faith zaskoczyła swoich fanów wyjątkowymi numerami w postaci „Picking Up the Pieces”, „Let Me Down Easy”, „Just Be”, „Only Love Can Hurt Like This”, „Trouble with My Baby”, „Take Me”, „Crybaby”, „Warrior”, „Surrender” czy też „Still Around”.

Pora na rok 2020 i dalszy rozwój

Już w tym momencie Paloma mogła się cieszyć osiągnięciem międzynarodowego sukcesu, lecz nie spoczęła na laurach i postawiła na dalszy rozwój swojej muzycznej kariery. W 2020 roku pojawił się jej kolejny album – „Infinite Things” z takimi numerami, jak:

 • „Better Than This”,
 • „Falling Down”,
 • „Gold”,
 • „Supernatural”,
 • „Me Time”.

Fani docenili pracę artystki, lecz ta postanowiła zrobić sobie kilka lat przerwy od nagrywania albumów studyjnych. W końcu jednak zdecydowała się na wystartowanie z nowym projektem – „The Glorification of Sadness”.

Kariera aktorska i przygoda jurorska

Brytyjska publiczność doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że Faith jest nie tylko utalentowaną piosenkarką, ale też aktorką. W związku z tym można było ją podziwiać w kilku ciekawych produkcjach, takich jak:

 • „St Trinian’s”,
 • „The Imaginarium of Doctor Parnassus”,
 • „Dread”,
 • „A Nice Touch”,
 • „Youth”.

Paloma sprawdziła się też w roli jurorki, występując w popularnych programach „The Voice UK” oraz „The Voice Kids”.

Nagrody i koncerty & współprace

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że wiele lat spędzonych na brytyjskiej scenie muzycznej przełożyło się na zdobycie przez Palomę Faith kilku prestiżowych nagród. W jej gablotce znajdują się m.in. następujące trofea:

 • MPG Awards 2011 w kategorii UK Single of the Year 2010 za „Do You Want the Truth or Something Beautiful?”,
 • Brit Awards 2015 w kategorii British Female Solo Artist.

Pięknego głosu Palomy Faith można było już posłuchać przede wszystkim w Liverpoolu, Dundee, Hull, Londynie, Ipswich, Edynburgu, Birmingham, Leicester czy też Nottingham.

Paloma jest otwarta na współprace z innymi artystami, dlatego chętnie tworzyła razem z takimi gwiazdami, jak: Sigma, Kojey Radical, Teddy Swims oraz Ghostface Killah.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Paloma Faith - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Paloma Faith?

Miejscowości, w których Paloma Faith wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Gdzie i kiedy urodziła się Paloma Faith?
Paloma Faith to brytyjska piosenkarka, aktorka i autorka tekstów, która urodziła się 21 lipca 1981 roku w Londynie. Bardzo ceni sobie muzykę pop, soul, jazz i R&B.
Kiedy ukazał się debiutancki album studyjny Palomy Faith i jak nazywają się jej kolejne krążki oraz najpopularniejsze utwory?
Pierwsza płyta Palomy Faith ukazała się w roku 2009, a brytyjska artystka nazwała ją „Do You Want the Truth or Something Beautiful?”. Potem było jeszcze kilka innych krążków – „Fall to Grace”, „A Perfect Contradiction”, „The Architect”, „Infinite Things” i najnowszy projekt „The Glorification of Sadness”. Najpopularniejsze utwory brytyjskiej piosenkarki to m.in.: „Only Love Can Hurt Like This”, „Upside Down”, „Better Than This”, „Just Be”, „Trouble with My Baby” czy też „New York”.
W jakich produkcjach filmowych wystąpiła Paloma Faith?
Paloma Faith wystąpiła w kilku produkcjach filmowych, wśród których należałoby wymienić chociażby „St Trinian’s”, „Youth”, „Dread” oraz „The Imaginarium of Doctor Parnassus”.
Z kim współpracowała już Paloma Faith?
Paloma Faith otrzymuje wiele ciekawych propozycji współpracy z innymi artystami. Do tej pory wraz z nią tworzyli m.in. Sigma, Kojey Radical i Teddy Swims. Piosenkarka współpracowała też z wydawnictwami Sony Music Entertainment, RCA oraz Epic.

Fani lubią też

Zobacz też