Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Nabihah Iqbal

Nabihah Iqbal

Nabihah IqbalOpisWydarzeniaNabihah Iqbal - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Nabihah Iqbal to kobieta o wielu twarzach. Jest ona znana nie tylko z bycia kompozytorką, ale również ze śpiewania i tworzenia tekstów. Jest ona bardzo mocno doceniana przez większość osób, które lubią klimat indie pop oraz indie rock. 

Nabihah Iqbal - życiorys

Pomimo że Nabihah Iqbal przez całe życie jest związana z muzyką, to nie oznacza to, że zaniedbała swoją ścieżkę edukacyjną. Ukończyła bowiem studia licencjackie z zakresu historii i orientalistyki, a ponadto zdobyła wykształcenie w zakresie pomocy humanitarnej dla dzieci z Afryki. Po zakończeniu studiów Iqbal szukała swojej drogi życiowej, pracując jako prawniczka. Zawód ten nie przypadł jej jednak do gustu i postanowiła postawić wszystko na jedną kartę, próbując swoich sił w branży muzycznej. Na początku publikowała muzykę elektroniczną pod pseudonimem Throwing Shade, jednak dopiero praca pod własnym nazwiskiem przyniosła jej sukces i duże wyświetlenia. Iqbal bardzo intensywnie udziela się również w stacjach radiowych i telewizyjnych - od 2017 roku prowadzi wiele różnych audycji. 

Nabihah Iqbal - najważniejsze piosenki

Ulubionym stylem muzycznym Nabihah Iqbal jest indie pop oraz muzyka elektroniczna. Jej piosenki przypadną więc do gustu przede wszystkim miłośnikom intensywnych brzmień. Pierwszą popularną piosenką Iqbal, wydaną jeszcze pod artystycznym pseudonimem, było "Mystic Places". Choć początkowo utwór ten nie odniósł wielkiego sukcesu, to z biegiem lat zaczął zyskiwać na znaczeniu. Iqbal pracująca pod swoim nazwiskiem zasłynęła jednak na większą skalę dopiero piosenką "Something More". W mgnieniu oka przypadła ona do gustu bardzo szerokiemu spektrum odbiorców i odbiła się olbrzymim echem nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w całej Europie. Ostatnim znaczącym singlem wydanym przez Nabihah Iqbal był numer z 2020 roku - "Is This Where It Ends"

Jakie albumy wydała Nabihah Iqbal?

Choć Iqbal jest nadal względnie młodą artystką, to ma na swoim koncie już dwa albumy, które odniosły niemały sukces. Pierwszy pojawił się na rynku w 2017 roku. "Weighing of the Heart" w mgnieniu oka zrobił furorę na Wyspach Brytyjskich i zapoczątkował imponującą karierę wokalistki. Trzy lata później Iqbal opublikowała kolejny album, tym razem już jako artystka o ugruntowanej pozycji na scenie. "Blue Magic Gentle Magic" został sprzedany w tysiącach egzemplarzy, a kariera Iqbal po jego wydaniu jeszcze mocniej wystrzeliła. Podczas swojej kariery artystka pracowała z kilkoma różnymi wytwórniami - najmocniejsze relacje łączą ją jednak z Ninja Tune. 

 

Źródło zdjęcia: FEST Festival

Wydarzenia

Nabihah Iqbal - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Nabihah Iqbal?

Miejscowości, w których Nabihah Iqbal wystąpi w najbliższym czasie: Katowice.

Kiedy urodziła się artystka?
Nabihah Iqbal przyszła na świat w 1988 roku.
Jak nazywała się współpracowniczka Nabihah Iqbal?
Współpracowniczką Nabihah Iqbal była Sophie. Niestety, popularna wokalistka zmarła w 2021 roku, spadając przypadkowo z dachu apartamentowca.
Jaka jest największa pasja Iqbal poza muzyką?
Iqbal bardzo mocno interesuje się sportami walkami - ma nawet czarny pas w karate.

Fani lubią też

Zobacz też