Lucki

Lucki

Artysta o pseudonimie Lucki, znany również jako Lucki Eck$ i Luc to urodzony 30 maja 1996 roku Lucki Camel Jr. Amerykanin pochodzący z Chicago w stanie Illinois znany jest ze swojej twórczości na scenie hip-hopowej, przede wszystkim w gatunku zwanym drillem. To także uznany producent muzyczny. Artysta współpracuje ze znanymi twórcami oraz uznanymi nazwiskami amerykańskiej branży muzycznej. Lucki zwrócił uwagę środowiska muzycznego w 2013 roku, gdy jego debiutancki projekt Alternative Trap został wyróżniony w środowisku hip-hopowym. 

Lucki - początki kariery 

Artysta dorastał w West Side w Chicago. Jak sam przyznaje, duży wpływ na jego twórczość wywarły autorytety muzyczne takie jak Lil Wayne, Prince i The Notorious B.I.G. Jako swoje inspiracje podaje również twórczość Chief Keef, Future i BabyFace Ray. Pierwszy kontakt z rapem Lucki miał w pierwszej klasie liceum. Z uwagi na swoje umiejętności jego twórczość cieszyła się dużą popularnością wśród znajomych, jednak dopiero w 2013 roku udało mu się zyskać szerszy rozgłos. Z uwagi na dynamicznie rozwijającą się karierę muzyczną w wieku 16 lat zdecydował o przerwaniu edukacji, nie ukończywszy liceum. Wówczas zajął się swoją działalnością muzyczną w pełnym wymiarze godzin. 

Lucki wybrane albumy artysty 

"Untouchable Lucki"
Debiutancki singiel artysty wydany na przełomie 2012 i 2013 roku. Swoją premierę miał na blogu muzycznym ELEVATOR, gdzie szybko stał się popularny. Singiel trafił do ELEVATOR poprzez przyjaciół Luckiego, którzy odbywali tam staż. Właściciel ELEVATOR docenił twórczość młodego artysty i zaproponował mu wydanie dwóch pierwszych teledysków. Wkrótce swoją premierę miały "Untouchable" i "Everything Outside". W obu przypadkach za reżyserię odpowiadali: Bryan Zawlocki, Antoinne Bryant oraz Kevin Wright Jr. 

"Alternative Trap"

W 2013 roku Luki wydał swój pierwszy projekt noszący nazwę "Alternative Trap". Artysta miał wówczas 17 lat. Swoją twórczością zainteresował wówczas wpływowe osoby z branży. Główny singiel “Count on Me” został odtworzony ponad 700 000 razy w serwisie YouTube. Oprócz ELEVATOR rozwojem kariery młodego rapera zainteresowali się także: Fake Shore Drive, Complex i Noisey. Co więcej, oprócz blogów muzycznych raper zwrócił na siebie uwagę innych artystów, m.in. FKA Twigs, która współpracowała z Luckim w 2014 roku. Rezultatem kooperacji muzycznej był singiel "Ouch Ouch".

 

"Body High"

Kolejny projekt muzyczny noszący nazwę Body High ukazał się jeszcze w 2014 roku. Niedługo później Red Bull Sound Select wydał utwór "Weightin' On", w którym gościnnie wystąpił Danny Brown. Pod koniec 2014 roku Lucki wydał utwór “Stevie Wonder”, który był owocem współpracy z innym muzykiem z Chicago, Chance the Rapper. 

Na początku 2016 roku artysta zadecydował o zmianie pseudonimu. Odtąd, zamiast Lucki Eck$ zaczął się tytułować po prostu Lucki. Zmianę pseudonimu argumentował tym, że poprzednia nazwa była po prostu dziecinna, a przez kilka lat kariery dojrzał jako artysta. W tym samym roku wydał również singiel zapowiadający nowy muzyczny projekt - MIDNIGHT. Piosenka  "Deja Vu" powstała z gościnnym udziałem Joey'a Purpa. 

 

W 2019 roku Lucki wydał  album studyjny "Freewave 3". Rok później ukazała się jego piątka EP-ka zatytułowana "Almost There", która zyskała bardzo dobre recenzje wśród osób z branży. Była to zapowiedź kolejnej płyty, która ukazała się w 2021 roku. 

 

Lucki w swojej twórczości balansuje pomiędzy ulicznym drillem wywodzącym się z Chicago, a bardziej pozytywnym brzmieniem nawiązującym do twórczości Save Money. Lucki ceniony jest również za ciekawy storytelling w swoich utworach, który przysporzył mu wielu fanów. Najczęściej odtwarzanym utworem artysty jest 4 The Betta, który został odtworzony w serwisie Spotify ponad 23 mln razy. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Lucki: Key Glock, Young Multi, Maxo Kream, Unotheactivist, Rusina, Ferg, Malik Montana, White Widow, City Morgue, Jack Harlow, Fivio Foreign, Vkie, Dababy, Gugu Gang,

 

Lucki - Często zadawane pytania

  • Najnowsza płyta została wydana w 2021 roku i nosi tytuł Wake Up Lucki.
  • Lucki bierze czynny udział w rozwoju gatunku zwanego alternative trap. Wobec tego często współpracuje z artystami takimi jak A$AP Ant oraz Da$h.
  • Obecnie artysta należy do wytwórni Empire, z którą niedawno podpisał kontrakt.
  • W trakcie swojej kariery Lucki współpracował m.in. z Chance the Rapper, FKA Twigs, Dannym Brownem, Earl Sweatshirt i Lil Yachty.
  • Piosenki Luckiego można odtwarzać w serwisie YouTube oraz na Spotify. Albumy muzyczne dostępne są także w serwisie iCloud.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Lucki
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/