Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Elżbieta Karaś-Krasztel

Elżbieta Karaś-Krasztel

Elżbieta Karaś-KrasztelOpisWydarzeniaElżbieta Karaś-Krasztel - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Elżbieta Karaś-Krasztel jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Reginy Smendzianki. Po uzyskaniu dyplomu dalej uczyła się u Wiktora Mierżanowa (profesora Konserwatorium Moskiewskiego) oraz Istvána Lantosa (profesora Akademii Muzycznej w Budapeszcie). Wiele razy otrzymała stypendium Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Elżbieta Karaś Kasztel informacje o pianistce

Elżbieta Karaś Kasztel zdobyła I nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Muzyków w Gdańsku. Ma na swoim koncie dyplomy i wyróżnienia uzyskane m.in. na konkursach w Atenach, Moskwie i Warszawie. Koncertowała w wielu krajach Europy oraz w Kanadzie i Australii. Współpracowała jako solistka z Polską Orkiestrą Kameralną i orkiestrą Sinfonia Varsovia. Dokonała licznych nagrań dla PR i TV, nagrała również płyty z muzyką W.A. Mozarta, F. Chopina oraz nieznanych kompozytorów polskich dla firm APERTO oraz DUX.

 

Artystka jest znakomitą interpretatorką utworów Mozarta. Odniosła wielki sukces wykonując na estradzie Filharmonii Berlińskiej Koncert fortepianowy Es-dur, KV 482, tego kompozytora pod batutą Jerzego Maksymiuka. Po wykonaniu przez nią utworów Mozarta z orkiestrą Sinfonia Varsovia napisano w Niemczech: ,,Wielkości Jego muzyki lepiej wyrazić się nie da….”.

 

Artystka prowadzi klasę fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Akademii Sztuki w Szczecinie.Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną była wielokrotnie nagradzana w tym Nagrodą Indywidualną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz medalem Gloria Artis.

Elżbieta Karaś Kasztel Time For Chopin

Elżbieta Karaś Kasztel będzie jedną z pianistek podczas koncertu Time For Chopin, który organizowany jest w Starej Galerii Związków Polskich Artystów fotografików. Koncert w Warszawie będzie wspaniałą okazja, aby jeszcze raz usłyszeć kompozycje Fryderyka Chopina na żywo i spędzić czas w otoczeniu najpiękniejszych dźwięków.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Elżbieta Karaś-Krasztel - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Elżbieta Karaś-Krasztel?

Miejscowości, w których Elżbieta Karaś-Krasztel wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też