Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Iwona Loranc

Iwona Loranc

Iwona LorancSzczegółyOpisWydarzeniaIwona Loranc - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
55 lat
data urodzenia:
07.01.1969
miejsce urodzenia:
Bielsko-Biała
dyscyplina:
Piosenkarka (piosenka artystyczna) i aktorka teatralna
social media:

Opis

Iwona Loranc to urodzona 7 stycznia 1969 roku w Bielsku-Białej polska piosenkarka oraz aktorka teatralna, która specjalizuje się w piosence artystycznej.

Muzyka

Nie da się ukryć, że Iwonę Loranc można kojarzyć przede wszystkim ze strony muzycznej, ale też teatralnej. Jeśli chodzi o muzykę, artystka wydała już kilka ciekawych albumów, m.in. z Grzegorzem Tomczakiem. Chodzi o takie krążki, jak:

 • „Znaki na niebie”,
 • „Loranc śpiewa Jakubczak”,
 • „Leśmian”,
 • „Brzegi” – z utworami „Jesteś moim wątkiem”, „Drogowskazy”, „Z wody”, „Niesie nas” czy też „Miasto śpi”,
 • „Opowieści o kobietach” (z Grzegorzem Tomczakiem) – „Okruchy”, „Na wyciągnięcie dłoni”, „Herbata i księżyc”, „Na słowo Twe”, „Rzeka”,
 • „Opowieści o mężczyznach” (z Grzegorzem Tomczakiem) – „Smutny jazz”, „Każdy chce być”, „Ręka mistrza”, „Moja prywatna Atlantyda”, „Osiem lat”, „Jeśli masz do mnie żal”, „Przed końcem świata”,
 • „Tequila i sól” (z Grzegorzem Tomczakiem) – „Byłem”, „Noc i dzień”, „Każda ulica”, „Nie mów nic”, „Moja sofa”, „Niewinne noce”, „Szukałem Cię wśród jabłek”,
 • „Dwie drogi – piosenki Marii Koterbskiej”.

Teatr

Wiedząc już, jak Iwona Loranc radzi sobie na płaszczyźnie muzycznej i jakimi krążkami obdarowała już polską publiczność, warto przejść do jej działalności aktorskiej. Iwona często pojawia się na deskach teatru, współpracując przede wszystkim z Teatrem Buffo w Warszawie, Teatrem Małym w Tychach, Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrem Komedia w Warszawie czy też Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Artystka zagrała już w takich spektaklach, jak:

 • „Alchemik”,
 • „Słowacki”,
 • „Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim”,
 • „Nie kochać w taką noc”,
 • „Pokój kameleon”,
 • „Halucynacje”,
 • „Cohen – Nohavica”.

Oczywiście w tych przedstawieniach Iwona Loranc nie grała w pojedynkę. Towarzyszyli jej m.in. Marian Opania, Agnieszka Matysiak, Natalia Kujawa, Jacek Bończyk, Katarzyna Groniec, Rafał Sawicki, Magdalena Kumorek czy też Tomasz Lorek.

Wydarzenia

Iwona Loranc - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Iwona Loranc?

Miejscowości, w których Iwona Loranc wystąpi w najbliższym czasie: Częstochowa, Gdańsk, Lublin, Kraków, Toruń, Szczecin.

Gdzie i kiedy urodziła się Iwona Loranc?
Iwona Loranc to doskonale znana polska piosenkarka oraz aktorka teatralna, która urodziła się 7 stycznia 1969 roku w Bielsku-Białej.
Jakie albumy muzyczne ma na swoim koncie Iwona Loranc?
Iwona Loranc wydała już wiele wyjątkowych albumów muzycznych, które spodobały się polskim słuchaczom. Chodzi o takie płyty, jak: „Znaki na niebie”, „Loranc śpiewa Jakubczak”, „Leśmian”, „Brzegi”, „Opowieści o kobietach” (z Grzegorzem Tomczakiem), „Opowieści o mężczyznach” (z Grzegorzem Tomczakiem), „Tequila i sól” (z Grzegorzem Tomczakiem) i „Dwie drogi – piosenki Marii Koterbskiej”.
Z jakimi utworami kojarzona jest Iwona Loranc?
Iwona Loranc kojarzona jest głównie z takimi utworami, jak: „Szukałem Cię wśród jabłek”, „Jeśli masz do mnie żal” czy też „Przed końcem świata”.
W jakich spektaklach teatralnych wystąpiła już Iwona Loranc?
Iwona Loranc wystąpiła już w takich spektaklach teatralnych, jak: „Alchemik”, „Słowacki”, „Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim”, „Nie kochać w taką noc”, „Halucynacje” czy też „Cohen – Nohavica”. Przełożyło się to na współpracę z warszawskim Teatrem Buffo, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, krakowskim Teatrem im. Juliusza Słowackiego, Teatrem Komedia w Warszawie czy też Teatrem Małym w Tychach.

Fani lubią też

Zobacz też